adcov.com

Jak jest serce choroba leczyć?

Jak jest serce choroba leczyć?

Wprowadzenie

Według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), choroby serca jest zabójcą numer jeden dla kobiet i mężczyzn w Stanach Zjednoczonych. Choroby serca może być seria zaburzeń, które wpływają na sposób działania serca. Najczęściej, choroby serca wywołane przez płytki i tłuszczu, który osadza się na ściankach tętnic w organizmie, w tym tętnicy aorty serca. Może to powodować poważne powikłania, w tym zawału serca, udaru mózgu, niewydolności serca, dławicy piersiowej.

Lek

Jedną z pierwszych linii leczenia chorób serca jest lek. Leki mogą pomóc w leczeniu szeregu czynników, które przyczyniają się do chorób serca. Leki mogą rozpuścić skrzepy krwi, obniża stężenie cholesterolu HDL, które powodują tablicę na tętnicach, niższe ciśnienie krwi, a nawet pomaga regulować sposób, w którym serce bije.

Chirurgia

Operacja jest zwykle w ostateczności opcję leczenia chorób serca. Procedura ta polega na zastąpieniu medycznych zazwyczaj słabe zastawek serca, wykonanie obwodnicy na zatkane tętnice, stentowania serce, instalacji ekspres tempo, a nawet przeszczepy serca.

Zmiana stylu życia

Leczenie choroby serca zwykle posiada również zmian w stylu życia. Wzrost poziomu aktywności w zakresie ćwiczenia są jednym z tych zmian. Dieta uboga w sól i pokarmów zawierających cholesterol HDL jest kluczowym czynnikiem w leczeniu zmian stylu życia. Pacjenci są zachęcani także do rzucenia palenia, jak również zaprzestania picia nadmiernych ilości alkoholu.