adcov.com

Jak jest Rwa kulszowa leczyć?

Nerw kulszowy biegnie w dół od kręgosłupa przez pośladki, biodra i tyłu nogi. Kiedy zostaje skompresowany nerwu kulszowego lub uszkodzenia, powoduje silny ból i drętwienie w nogach. Rwa kulszowa nie jest chorobą samą w sobie, lecz objawem spowodowane najczęściej przez przepuklina dysku, zespół piriformis, zwężenie kanału kręgowego lub miednicy obrażeń. To może trwać około czterech do ośmiu tygodni na ból odejdzie sam. Większość ludzi znaleźć ulgę z kombinacji ćwiczeń rozciągających i ulgi ból leki.

Physical Therapy

Fizjoterapia jest najbardziej korzystne dla osób, które cierpią z powodu rwy kulszowej spowodowanej przepuklina dysku. Można przełączać się między gorące i zimne stosowania opakowań do pleców. Ciepło poprawia krążenie krwi i zmniejsza czas gojenia. Zimno zmniejsza przepływ krwi, co pomaga złagodzić stan zapalny i ból. Wiadomość tkanek głęboko może pomóc złagodzić stres mięśni i zmniejszyć nacisk na nerw kulszowy. Przezskórna elektryczna stymulacja nerwów wykorzystuje mały prąd elektryczny w celu zmniejszenia skurcze mięśni i promować produkcję naturalnych środków przeciwbólowych (endorfin) w organizmie.

Leki na receptę

Jeśli cierpisz na bóle kulszowego przerywany, który nie reagować na fizykoterapii, może być konieczne leki. Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), takie jak ibuprofen, paracetamol lub przyczynić się do zmniejszenia stanu zapalnego. Lekarze zazwyczaj przepisać zwiotczające mięśnie wraz z NLPZ. Leki antydepresyjne również pomóc złagodzić ból przewlekły ból blokując sygnały organizmu i promowanie produkcji endorfin. Ludzie z ciężką lub osłabiającego bólu mogą wymagać wzięcia narkotyczne leki przeciwbólowe.

Zastrzyki sterydowe

Gdy konwencjonalne metody Zabiegi nie zwalnia kulszowego ból, być może trzeba spojrzeć na bardziej agresywnych metod leczenia. Zewnątrzoponowe wstrzyknięcia sterydów (zawierające kortykosteroidy) mogą przyczynić się do zmniejszenia stanu zapalnego wokół nerwu kulszowego. Zgodnie z Mayo Clinic, jest jeszcze jakaś debata nad długoterminowych świadczeń kortykosteroidów. Działania niepożądane związane z kortykosteroidami ograniczyć liczbę zastrzyków należy uzyskać w ciągu roku do trzech.

Chirurgia

Operacja jest zazwyczaj zarezerwowane dla osób, które cierpią z jelit, pęcherza lub zaburzenia neurologiczne, lub mają intensywny ból kulszowy, że nie reaguje na inne metody leczenia. Chirurgiczne usunięcie całego blaszki (płytki ochronnej wokół grzbietu) nosi laminektomię, natomiast częściowe usunięcie nazywa laminotomy. Procedury te zmniejszają szanse na rdzeniu kompresji czyszcząc przestrzeń wokół nerwów. Discectomy obejmuje całkowite lub częściowe usunięcie przepukliny dysku. Mikrodiscektomii wykorzystuje mikroskopu i jest mniej inwazyjny niż discectomy.

Joga

Wiele osób skorzystało z ponoć alternatywnych metod leczenia, takie jak akupunktura i akupresura. Praktycy z tych metod leczenia twierdzą manipulować przepływ energii organizmu na leczenie chorób. Biofeedback jest techniką, która pomaga kontrolować swoje reakcje na ból z wykorzystaniem ćwiczeń oddechowych i potencjału umysłowego. Joga może być pomocne, ale należy zachować ostrożność, aby uniknąć ruchów, które mogą rozprostować nogi.