adcov.com

Jak jest Mastektomia Sporządzono?

Jak jest Mastektomia Sporządzono?

Czym jest Mastektomia?

Mastektomii jest usunięcie jednego lub obu piersi chirurgicznie. Często sutka nie musi być całkowicie usunięta. Mastektomii zapobiegawczym może być w związku z rakiem, a w związku z podejrzeniem raka w tkance piersi. Bardziej konserwatywny wariant do amputacji jest lumpektomii, w którym tylko guzek piersi i niewielką ilością otaczającej tkanki usuwa się, w przeciwieństwie do mastektomii, gdzie większość piersi wyjmuje się. Nawet, jeśli piersi są całkowicie usunięte, to nie musi zatrzymać guzy od powrotu.

Mastektomia Procedura

Istnieje pięć typów mastektomii. Procedura powszechnie stosuje się całkowity mastektomii, gdzie wszystkie tkanki piersi usunięty, ale zawartość pachowych, takich jak węzły chłonne pozostają nienaruszone. Razem mastektomii jest bardzo często odbywa się na obu piersi jako środek ochronny dla mężczyzn i kobiet, którzy mają historię raka w rodzinie i chcą uniknąć zachorowania na raka piersi w przyszłości. Kiedy łączna mastektomii odbywa się płyn zacznie podskórne wyciekać do klatki piersiowej. Rury odwadniające są zwykle przechowywane w skrzyni aż do kilku dni po zabiegu.

Rzadsze typu mastektomii, który był stosowany do niedawna często jest modyfikowana rodnik mastektomii, w których wszystkie zawartości i pachowych węzłów chłonnych zostały usunięte oprócz wszystkich tkankach piersi. Ten modyfikowany rodnika mastektomii, w którym mięśni piersiowych są usunięte. Ta procedura zapobiega rozprzestrzenianiu się raka do obszaru piersi w przyszłości, ale jest najbardziej szpecące procedura wszystkich mastektomii.

Procedura, która staje się coraz bardziej powszechne w ciągu ostatnich dziesięciu lat jest mastektomia oszczędzające skórę, gdzie piersi jest usuwany przez nacięcie w otoczki sutka. Nie jest to zalecane, jeżeli masz również raka skóry, ale zapewnia minimalne blizny i możliwość rekonstrukcji piersi w razie potrzeby.

Znalezionych nowotwory od obszaru areolar, lekarze mogą być w stanie wykonywać podskórnego mastektomii, gdzie obszar wokół brodawki oszczędza, ale otaczającej tkanki piersi jest usuwany.

Odzyskiwanie mastektomii

W zależności od nasilenia pracy, może być w stanie opuścić szpital wkrótce po twój mastektomii jest wykonana. Większość pacjentów mastektomii musi pozostać w szpitalu przez jednego do trzech dni po ich procedury. Zazwyczaj mastektomii odzyskiwania trwa około czterech do sześciu tygodni, ale jeśli masz minimalnie inwazyjną procedurę, w przeciwieństwie do radykalnej mastektomii, czas leczenia będzie krótszy. Czy aby nie przenieść ramiona zbyt wiele i pozostać w pozycji siedzącej lub leżącej na co najmniej tydzień po zabiegu. Jeśli czujesz się na tyle dobrze, aby wstać i chodzić, chodzić przez kilka sekund, w czasie, w celu zmierzenia poziomu bólu. Jeśli przepisane leki przeciwbólowe, prawdopodobnie będziesz czuć się pewniej wstawanie i chodzenie wokół podczas przyjmowania leku. Jeśli nie czujesz się na tyle dobrze, z dala od leków, nie należy próbować być aktywny, podczas gdy na leki.