adcov.com

Jak jest kwas moczowy założenia?

Co to jest kwas moczowy?

Kwas moczowy jest naturalnie występującym produktem odpadowym z korpusu utworzonego w procesie trawienia. Wszyscy ludzie tworzą kwas moczowy podczas rozbijania puryn, które znajduje się w wielu różnych rodzajów żywności. Zazwyczaj czyjaś krew niesie około 70 procent kwasu moczowego organizmu przez nerki, a następnie w końcu jest usuwany poprzez oddawanie moczu. Kwas moczowy jest bardzo ważne dla ludzi na poziomie chemicznym, ponieważ jest silnym donorem elektronów jak również silnym antyoksydantem. W rzeczywistości, kwas moczowy odpowiada połowę zdolności przeciwutleniającej osocza krwi organizmu. Jednak wiele osób w końcu z nienormalnie wysokich poziomów kwasu moczowego stanu zwanego hiperurykemii, który jest powszechną przyczyną obu kamieni nerkowych i dny.

Jak jest kwas moczowy założenia?

Kwas moczowy spowodowane przez metabolizm puryny. Tkanek organizmu naturalnie zawierają poziom niektórych puryn. Różne produkty mają również różne poziomy puryn w nich. Produkty mięsne (tkanki narządów w szczególności) są znane jako mające wyższe stężenie puryn, podczas gdy większość diety składający się głównie z materiału roślinnego ogólnie ma niższą koncentrację puryny. Niektóre produkty mięsne, które są bogate w puryny m.in. wątroby, mózgu, przegrzebki, makrele, sardele, sos i sardynki. Rośliny, które zawierają puryn z umiarem to szpinak, zielony groszek, fasola, płatki owsiane, kalafior i soczewicę.

Gdy jeden spożywa się żywności zawierającej puryny, organizm musi przetworzyć go tak, jak każdego innego składnika chemicznego. Kiedy jest w podziale puryn w organizmie poprzez trawienie, tworzy zarówno ksantyny i hipoksantynę, które następnie utworzyć oksydazy ksantynowej. Jest to w końcowym utlenienie tego związku, która tworzy się kwas moczowy.

Jakie są niebezpieczeństwa związane z wysokim poziomem kwasu moczowego?

Dla wielu ludzi, wysoki poziom kwasu moczowego w czyjejś krwi stwarza żadnych problemów. Jednak osoby, które przestrzegać diety, która zawiera dużą ilość owoców morza lub mięsa znane są na zwiększone ryzyko rozwoju zarówno dny moczanowej, bolesne postacią zapalenia stawów spowodowane z nadmiarem kwasu moczowego i kamica nerkowa, małe bolesne stałe, które stanowią w nerkach w czterech różnych sposobów, z których jedna pochodzi z nagromadzeniem kwasu moczowego.