adcov.com

Jak jest Kolonoskopia Sporządzono?

Wprowadzenie

Kolonoskopia jest zabiegiem, w którym lekarz patrzy na długości jelita grubego. Jest to ważne narzędzie medyczne, które umożliwia lekarzom wykryć i leczyć potencjalnie szkodliwych schorzeń. Za pomocą kolonoskopii, lekarz może odkryć nieprawidłowości, takich jak guzy, polipy i owrzodzeń.

Colon Prep

Przed kolonoskopii można zrobić, schemat prep jelita grubego należy zrobić, aby pozbyć jelitach kału lub innych materiałów, które sprawiają, procedura trudniejsze. Prep Colon rozluźnia żadnych fekalia od ścian jelita i może powodować problemy, takie jak częste potrzeby korzystania z toalety i biegunkę. Prep jelita grubego może trwać zaledwie 24 godzin lub aż dwa dni.

Colonoscope

Kolonoskopia odbywa się za pomocą urządzenia o nazwie colonoscope. Colonoscope jest specjalny dętce z zamontowanym kamery i światła na końcu. Sama rura jest o szerokości średniej palcem wskazującym. Audycje kamery i zapisuje procedurę i pozwala lekarzowi zobaczyć żadnych nieprawidłowości.

Wprowadzenie

Podczas kolonoskopii colonoscope ostrożnie dodaje się do odbytu z zastosowaniem środka poślizgowego. Choć nie jest potrzebne znieczulenie, leki anty-lękowe są często podane przed zabiegiem, aby pomóc pacjentowi zrelaksować. W niektórych przypadkach, leki mogłyby być podane, aby umożliwić pacjentowi spać przez procedury. Colonoscope zwykle dodaje się w czasie od 15 do 30 minut, w zależności od tego, czy jakieś nieprawidłowości są odkryte. Po tym, rura jest lekko cofnięta.

Powietrze

Podczas kolonoskopii, podmuchy powietrza może zostać zastrzelony przez odbyt, aby utrzymać pole widzenia w okrężnicy otwartym. Naturalny odruch ciała jest ukrócić urządzenia. Powietrza pomaga utrzymać wszystko otwarte, aby lepiej widzieć nieprawidłowości.

Wyniki

Jeśli lekarz widzi nic nienormalnego, może on chce wykonać biopsję. W przypadku małej polip, który może stać się rakowa, lekarz będzie najprawdopodobniej usuwania go podczas tej samej wizyty. Jeśli okaże się, nowotwory czy duże polipy, biopsja potwierdzi diagnozę, po którym lekarz omówienia przyszłych możliwości leczenia.