adcov.com

Jak jest Echokardiogram Sporządzono?

Jak jest Echokardiogram Sporządzono?

Co to jest Echo serca?

Jeden z czterech głównych rodzajów echokardiograficznych może być wykonywane na pacjenta do badania serca za szkody strukturalne lub funkcjonalne. Wszystkie cztery typy używać USG w procedurze nieinwazyjnej. Test może trwać do 90 minut w gabinecie lekarskim lub w szpitalu.

Przed zabiegiem

Pacjent usuwa ubrania i biżuterię, zastępując je szpitalnej koszuli. Który znajduje się na lewym boku, w którym pozostaje on w procedurze. Lekarz lub pielęgniarka przywiązuje elektrokardiogram (EKG lub EKG), klocki do klatki piersiowej pacjenta w celu monitorowania aktywności elektrycznej serca.

Podczas Echocaridogram

Po rozłożeniu żel na klatce piersiowej pacjenta, pacjent ma zespół sondy ręcznego, dołączony do monitora echokardiograficzne, prasowane na jego piersi. Światła w pomieszczeniu może wyjść, aby umożliwić technikowi USG lub kardiologa przy użyciu monitora lepiej widzieć obraz wyprodukowany serca. Przemieszczania sondy ręcznego, technik lepiej widzi różne części serca. Czujnik wysyła fale ultradźwiękowe odzwierciedlające się z części serca i powrót do sondy o różnych częstotliwościach. Echokardiograficzne czyta je produkować obraz serca. Po zakończeniu testu, technika usuwa żelu z powierzchni ciała pacjenta i jego ubrania, które zastępuje.

Stres Echokardiogram Variation

Echokardiograficzne stres składa się z dwóch testów. Pacjent ma swoje serce badane z tradycyjnym badaniu echokardiograficznym przed poddaniem się na spacer na bieżni lub jazdy na rowerze stacjonarnym. Ćwiczenie trwa do wzrostu tętna pacjenta i electrocaridogram monitoruje jego aktywność elektryczną serca w całym. Po treningu pacjent otrzymuje drugi echokardiogram którym technika porównuje początkowej odczytem szukać zaburzeń.

Echo serca przezprzełykowej (TEE) Zmiana

Dwugodzinny przezprzełykowym echokardiograficzne, znany również jako TEE, wstawia sondy echokardiograficzne dół gardła pacjenta. Wymaga tego uspokajającego pacjenta przez IV, aby utrzymać go na tyle przytomny zrelaksowany, ale do współpracy w trakcie postępowania z technikiem. Pielęgniarka lub technik przywiązuje pacjenta do monitorów do pomiaru poziomu tlenu we krwi i częstości akcji serca i oddychania. Leżącego na jej lewej stronie, pacjent ma sondę echokardiograficzne zesłał jej przełyk do prawego przedsionka serca. Barwniki mogą być wstrzykiwane do IV pacjenta pomoc dla personelu przy użyciu echokardiogram zobaczyć umieszczenie sondy. Raz w miejscu, zapis zdjęć na monitorze USG Echo serca. Samo badanie trwa tylko 10 do 20 minut, ale ze względu na proces działania uspokajającego, pacjent musi przeznaczyć co najmniej dwie godziny czasu na wizyty.

Skutki uboczne po zabiegu

Jako procedury nieinwazyjne, pacjenci odczuwają żadnych skutków ubocznych z większości form echokardiografii. Pacjenci, którzy przechodzą do echokardiogram przezprzełykowej mogą wystąpić nudności i dyskomfort z sondą w dół gardła.