adcov.com

Jak jest cytologiczne Sporządzono?

Jak jest cytologiczne Sporządzono?

Co to jest wymaz szyjki macicy?

Wymaz szyjki macicy lub Pap Test, jest prosta i zazwyczaj bezbolesna metoda badania na obecność zmian komórkowych w szyjce macicy (otwarcia macicy, gdzie łączy się z pochwy). Test Pap jest nazwany grecki lekarz nazwie Georgios Papanikolaou, który po raz pierwszy opisana że komórki rakowe w szyjce może być wykryty przez stosowanie w wymazach z pochwy. Badanie cytologiczne jest obecnie stosowane na całym świecie w celu wykrycia raka szyjki macicy lub inne nieprawidłowości w komórkach szyjki macicy.

Podczas badania cytologicznego, lekarz pobiera niewielką próbkę komórek z szyjki macicy i wymazów nich na szkiełku mikroskopowym. Zjeżdżalnia jest następnie przesyłany do laboratorium do badania zmian w komórkach, które mogą wskazywać na raka lub stanu przed rakowych. Gdy wykonywane zgodnie z zaleceniami, badania cytologiczne są na ogół skuteczne w wykrywaniu nieprawidłowości szyjki macicy, zanim rozwinie się w raka.

Jak często należy Get cytologiczne?

Kobiety, które nie ukończyły 30 roku życia powinny mieć cytologiczne co roku. Jeśli jesteś w wieku powyżej 30, a w przeszłości normalnych testów Pap, lekarz może zmniejszyć częstotliwość testów cytologicznych na co 2 lub 3 lata. Kobiety, które są nosicielami wirusa HIV lub cierpią z powodu niedoborów immunologicznych innych powinny być badane co 6 miesięcy do roku.

Jak należy przygotować się na wymaz szyjki macicy?

Niektóre produkty lub działania można ukryć lub zmyć dowody nieprawidłowych komórek i należy unikać przez 2 dni przed badaniem. Należą douching, używając tamponów, używając kremów dopochwowych lub plemnikobójcze pianki lub seks. Należy zaplanować wizytę lekarza, przez około 10 do 20 dni po twój okres zaczyna się tak, że nie miesiączkować podczas badania cytologicznego.

Jak odbywa się test?

Badanie cytologiczne można wykonać w gabinecie lekarskim, klinice lub szpitalu. Podczas swojego powołania, lekarz zwykle wykonywać zarówno testu Pap i miednicy egzamin, który sprawdza wzrostów lub torbieli na jajnikach i macicy. Będziesz leżeć na stole do egzaminu z nogami w strzemionach. Lekarz wstawić wziernik do pochwy, co pozwoli jej na otwarcie pochwy przeglądania szyjki macicy. Ona następnie użyj pędzelka do pobierania próbki komórek z szyjki macicy. Procedura ta nie powinna być bolesne, ale może być nieco niewygodne dla niektórych kobiet.

Jak są analizowane wyniki?

Twoje komórki zostaną wysłane do laboratorium w celu rozpoznania. Trochę poczekać 2 do 3 tygodni na wyniki. Swojego lekarza pozwoli Ci wiedzieć, czy są jakieś nieprawidłowości występujące w komórkach. Nieprawidłowe wyniki testów mogą być spowodowane przez wiele różnych przyczyn, nie oznacza to, że masz raka. Lekarz poinformuje Cię, co po zakończeniu leczenia, jeśli w ogóle, wymagane jest. Jeśli wynik testu Pap, mogą być wymagane badania cytologiczne wykonywane są co 3 do 6 miesięcy, aby sprawdzić, do dalszego wzrostu komórek.