adcov.com

Jak jest Chirurgia żołądka Bypass wykonywana?

Jak to działa?

Dla ludzi, którzy walczą z otyłością, bypass żołądka może być preferowane chirurgia odchudzania, ponieważ jest bezpieczniejsza i mniej skomplikowane niż w przypadku innych zabiegów odchudzających. W operacji pomostowania żołądka, chirurg wykorzystuje zszywek do małej torebki o wielkości orzecha w górnej żołądka. Następnie chirurg wykonuje obwodnicy części żołądka i jelita cienkiego. Tak więc po zabiegu food (który stosuje się do przemieszczania się z żołądka do jelita cienkiego) przemieszcza się, pomijając większość żołądka i część jelita cienkiego. Etui, że chirurg może pomieścić około stworzył 1 uncja żywności w dowolnym momencie. Jedzenie, które jest spożywane nie wchodzi w dolną część brzucha, ale żołądek wciąż produkuje soki trawienne. Ta zmiana w anatomii układu pokarmowego ogranicza ilość żywności osoba może zjeść i strawić. W rezultacie, osoba może łatwo więcej utraty wagi, co z kolei zmniejsza ryzyko problemów medycznych związanych z otyłością.

Opcje w czasie operacji

Operacji pomostowania żołądka jest wykonywana przy użyciu znieczulenia ogólnego, który stawia cię do snu w trakcie procedury. Zabieg można wykonać zarówno jako tradycyjny "open" procedury lub procedury laparoskopowej. W procedurze laparoskopowym kilka krótkich nacięć są cięte na brzuchu i niewielkiego instrumentu w aparacie dołączony jest włożona. Chirurg przeprowadza zabieg z użyciem aparatu do "zobaczyć". Z procedury laparoskopowej, czas zwrotu jest szybsza. Osób rozważa operację można mówić do lekarza w celu ustalenia, jaka procedura będzie najlepsza w jej sytuacji.

Po zabiegu

Po operacji pomostowania żołądka jest zakończona, pacjent nie może jeść przez 1 do 3 dni, aby umożliwić żołądek leczyć. Pokarmy są następnie wprowadzane w sposób postępowy w ciągu kilku tygodni, zaczynając od cieczy, które przemieszczają się do stałych pokarmów. Ponieważ żołądek jest już tak mała, pacjent musi jeść małe posiłki. W miesiącach następujących po operacji, zmian (bóle mięśni, zmęczenie, uczucie zimna, suchość skóry, przerzedzenie włosów, zmiany nastroju) może wystąpić ze względu na szybką utratę wagi. Ponadto wymaga się przez całe życie zobowiązanie do zmian w diecie.

Pozytywne rezultaty

Poza tym traci dramatyczny ilość masy, żołądka bypass surgery pomaga osób, które mają inne warunki, takie jak cukrzyca typu 2, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu i bezdech w czasie snu lub leczenia choroby refluksowej przełyku.

Zagrożenia

Nie każdy, kto jest otyły powinien mieć operacji pomostowania żołądka. Jest to poważna operacja i istnieje ryzyko. Możliwe są powikłania związane z operacji pomostowania żołądka, w tym śmierci (jeden zgon na 200 do 300 zabiegów, zgodnie z Mayo Clinic), skrzepy krwi w nogach, przecieki, gdzie umieszczane są klamry, nacięcie przepukliny, zwężony otwór pomiędzy żołądka i małe cienkiego lub zespół dumping (gdzie zawartość żołądka poruszać się w jelicie cienkim zbyt szybko). Jak w przypadku wszystkich zabiegów, ktoś rozważa procedury powinny porozmawiać z chirurgiem mieć zrozumienie wszelkich możliwych zagrożeń.