adcov.com

Jak jest chirurgia zaćmy Wykonywane?

Jakie są Zaćma?

Mając zaćmy jest jak patrzeć na świat przez obiektyw: pochmurnie biegiem czasu zaćmy obejmuje oko, tworząc mglisty wizję i podejmowania obiekty wydają się tak, jakby aureolę wokół nich. Ponieważ problemy te mogą mieć wpływ na jakość wzroku osoby życia, jest często zalecana operacja usunięcia zaćmy. Chirurgia zaćmy jest procedurą powszechnie przeprowadza się w Stanach Zjednoczonych. Chociaż istnieje kilka różnych podejść, chirurgia zaćmy dzieli kilka wspólnych procesów.

Wstępne Nacięcia

Cały proces zazwyczaj zabieg usunięcia zaćmy trwa 15 minut, a zaczyna się od kropli do oczu znieczulającego do Numb oko pacjenta. Nie jest wymagane żadne inne znieczulenie. Jedno małe nacięcie na boku rogówki, który jest pokrycie w kształcie kopuły, na oku.

Usunięcie zaćmy

Następnie chirurg wprowadza małą sondę do nacięcia, która wykorzystuje fale ultradźwiękowe zerwać zaćmy. Zaćma jest następnie odsysany z oka poprzez nacięcie. Inną opcją jest rozbić zaćmy za pomocą specjalnych narzędzi, a następnie tworząc kolejne nacięcie, aby usunąć te fragmenty z oka.

Wstawienie obiektywu

Ponieważ zaćma dotyka soczewki oka,, który pomaga oko skupić, chirurg wymienić obiektyw sztuczną, znany jako wewnątrzgałkowego implantu soczewki (IOL). Istnieje kilka różnych opcji IOL, a te są najlepiej omówić ze swoim lekarzem w celu określenia rodzaju poprawy wzroku (czyli jest w stanie zobaczyć na duże odległości, z bliska, itp) chcesz. IOL, które wykonane są z tworzywa sztucznego lub silikonu, jest następnie umieszczany przez nacięcie.

Poprawa

Nacięcie stosowane w chirurgii zaćmy zwykle samouszczelniający, czyli bez szwów lub wymagane są szwy. Chirurg umieścić osłonę ochronną w stosunku do oka w celu ułatwienia gojenia i ochronę oczu przed unoszeniem pył i bakterie. Ta osłona oczu powinny być noszone podczas snu w celu ochrony przed uszkodzeniem oka. Lecznicze krople do oczu powinny być stosowane na co dzień, aby oczyścić oko i zapobiec infekcji, podczas gdy w miejscu nacięcia jest uzdrowienie.