adcov.com

Jak jest Chemioterapia Sporządzono?

Wspólne chemioterapii

Chemioterapia do leczenia raka, który wykorzystuje leków do niszczenia komórek nowotworowych. Chociaż tylko jeden rak lek można stosować w przypadku niektórych osobników, stosowanie kombinacji różnych leków na raka jest powszechnie używany do leczenia. Chemioterapii mogą być połączone z radioterapią, chirurgia lub obu. Pacjenci często muszą brać leków stosowanych w chemioterapii, zarówno przed, jak i po zabiegu. Leki przeciwrakowe można podawać na różne sposoby. Niektórzy chorzy na raka otrzymują chemioterapię doustną, w którym to przypadku brać leki w postaci tabletek lub płynów doustnie. Inni ludzie otrzymują chemioterapię dożylnie, co oznacza, że ​​leki na raka są w parze do krwiobiegu na kurs minut lub godzin.

Inne chemioterapii

Leki nowotworowe mogą być również podawany powoli i w sposób ciągły w ciągu szeregu dni w drodze wszczepionym pompy. Ten rodzaj leczenia pozwala na wyższe stężenie leku, przy czym jest to potrzebne, i jest często stosowane dla ludzi, którzy nie zareagowali na leczenie standardowe chemioterapii. Jam chemioterapia jest innym sposobem leczenia, w których leki są podawać bezpośrednio do określonego obszaru ciała, zazwyczaj w jamach ciała dotkniętych nowotworami w klatce piersiowej lub brzuchu. Lekarzy pierwszego chirurgicznym usuwania guzów nowotworowych, a następnie podać podczas chemioterapii pacjent jest jeszcze w sali operacyjnej. W jeszcze innych przypadkach, leki przeciwrakowe mogą być stosowane na skórę w postaci kremu do stosowania miejscowego lub płynu. Tego rodzaju chemioterapii stosowane w leczeniu raka skóry, które zostały dotknięte tylko górną warstwę skóry.

Plany leczenia

Zespół opieki zdrowotnej pacjenta określa, jaki rodzaj chemioterapii jest dla jednostki, jak w zależności od rodzaju osoba ma raka, choroba może wpływać na organizm w różny sposób. Plan leczenia, który działa dobrze dla jednej osoby nie może być to, co jest najlepsze dla sytuacji innej osoby. Jedyną rzeczą, że różne rodzaje nowotworów mają wspólnego jest nieprawidłowy rozrost komórek. Zabiegi mogą być wymagane raz dziennie, raz na tydzień, a może tylko raz w miesiącu. Ponownie, jak długo pacjent musi przyjmować chemioterapii zależy od rodzaju nowotworu osoba ma, oprócz jak dobrze odpowiada na leczenie. Biorąc pod uwagę intensywność żadnych skutków ubocznych, niektóre osoby są w stanie wykonywać swoich zwykłych codziennych czynności podczas przyjmowania chemioterapii. Inne osoby może być konieczne w szpitalu podczas chemioterapię, tak że mogą być one traktowane w odniesieniu do niektórych skutków ubocznych.

Skutki uboczne

Chociaż niektórzy ludzie mogą doświadczyć żadnych skutków ubocznych chemioterapii, inne mogą być bardzo chore następujące zabiegi. Ogólny stan zdrowia danej osoby może mieć również wpływ, jak ona reaguje na leki chemio. Poszczególne leki nowotworowe są dość silne, a więc uszkodzenie niektórych zdrowych komórek ciała w procesie obróbki. Chemioterapii może powodować działania niepożądane, takie jak nudności, zmęczenie, utrata włosów i niedokrwistości. Suchość skóry i jamy ustnej, biegunka, wymioty i łatwe siniaki są inne działania niepożądane, które niektórzy ludzie cierpią. Ponieważ niektóre leki stosowane w chemioterapii mogą wpływać na inne narządy ciała, lekarz może zlecić badania krwi, aby pomóc mu podjąć decyzję, czy pacjent może wymagać mniejszej dawki leków lub dłuższych okresów między podawaniem dawek. Na szczęście, nowe leki zmniejszają nasilenie wiele potencjalnych skutków ubocznych. Przyjmowania leków przed i podczas chemioterapii pomaga niektórzy ludzie na bieżąco z wymiotami. Leki podawane we wstrzyknięciach lub za pomocy linii IV w produkcji białych krwinek w szpiku kostnego po chemioterapii. W przypadku, gdy liczba krwinek czerwonych człowieka jest bardzo niska, onkolog może zlecić transfuzji krwi, aby rozwiązać problem tymczasowo.