adcov.com

Jak jest BMR Obliczone?

Jak jest BMR Obliczone?

Zrozumienie BMR

Podstawową przemianę materii lub BMR, jest ilość kalorii, które organizm normalnie spala podczas odpoczynku. Jest to minimalna ilość energii potrzebna dla organizmu do funkcji.

Niezależnie od tego, korpus uzyskuje utrzymuje lub utraci wagowa oparta jest na ilości kalorii, wykonanych w stosunku do ilości spalonego. BMR może być stosowany jako punkt odniesienia, co pozwala ustalić ilość zmian kalorii musiał mieć wpływ.

Oczywiście, każdy ma inny metabolizm. Niektóre z czynników, które wpływają na szybkość przemiany materii nie mogą być kontrolowane, tak jak genetyki i wieku. Jednakże, istnieje wiele działań, które mogą zostać podjęte w celu zwiększenia BMR i spalić więcej kalorii.

Obliczania BMR

Najczęstszym sposobem, że BMR oblicza nazywa "formuła Harris-Benedict". Chociaż nie 100 procent dokładne, że zapewnia dobre oszacowania, które mogą być wykorzystane do planowania fitness.

Dla mężczyzn, formuła jest:
BMR = 66 + (6,23 x waga w kg) + (12,7 x wysokość w mm) - (6.8 x wiek w latach)

Dla kobiet, należy:
BMR = 655 + (4,35 x waga w kg) + (4,7 x wzrost w cm) - (4.7 x wiek w latach)

Na przykład, 72-calowy, wysoki, 30-letni mężczyzna o wadze 180 funtów będzie miał BMR na 1916,73. Innymi słowy, jego korpus wymagałby minimum 1916 kalorii dziennie.

Ważne uwagi

Ważne jest, aby pamiętać, że liczba BMR jest jedynie szacunkowe. Ponieważ liczba ta jest minimalne oparty na korpusie podczas spoczynku, rzeczywiste wymagania kalorii są zwykle wyższe w życiu codziennym.

Aby oszacować, ile kalorii organizm spala w normalny dzień, BMR można regulować.

Jeśli są tylko lekko aktywne w ciągu dnia, należy pomnożyć BMR przez 1,375 w celu określenia ilości kalorii potrzebnych. Umiarkowanie aktywnych ludzi powinny pomnożyć przez 1,55 i bardzo aktywnych osób przez 1,725.

Gdy masz dobry pomysł, ile kalorii organizm wymaga w trakcie typowego dnia, można ustawić rzeczywistą dawkę w celu uzyskania lub utraty wagi. Z praktyki i poświęcenie, to nie potrwa długo, zanim zobaczysz wyniki i zacząć osiągnięcia swoich celów fitness.