adcov.com

Jak interpretować numery ciśnienia tętniczego

Interpretować wysokie numery ciśnienia krwi, musisz zrozumieć, trochę o tym, co to jest ciśnienie krwi i dlaczego jest to ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia. W prostych słowach, ciśnienie krwi określa, jak bardzo twoje serce pracuje, aby pompować krew za pośrednictwem układu krążenia. Dlatego numery wysokie ciśnienie krwi wskazują, że serce jest wywieranie większego wysiłku do transportu krwi w żyłach i tętnicach. Niezwykle ważne jest, wiesz, jak interpretować numery wysokie ciśnienie krwi, tak wiesz, na czym stoisz medycznie i jakie kroki należy podjąć, aby kontrolować sytuację i poprawić swoje zdrowie.

Instrukcje

Jak interpretować numery ciśnienia tętniczego

1 Uzyskaj swój skurczowe czytania, co wskazuje, jak bardzo serce musi pracować, aby pompować krew przez naczynia. Aby określić tę lekturę, zdrowie profesjonalny użyje sfigmomanometrem i stetoskop. Ciśnieniomierz jest wyposażony w mankiet - na ogół z zamknięciem haka i pętli - który jest umieszczony wygodnie, ale dobrze, wokół ramienia, powyżej łokcia. Przydzielony do mankietu jest zawór powietrza. Dostawca zdrowia wykorzystuje zawór powietrza do pompowania powietrza do mankietu, aż przepływ krwi jest przerwany, w tym czasie Stetoskop jest umieszczony na mankiecie. Nic nie słychać w tym momencie przez stetoskop, aż służby zdrowia powoli wypuszcza powietrze z mankietu. Krew zaczyna krążyć to i słychać przez stetoskop. Słupek rtęci rośnie w probówce w ciśnieniomierza i powoduje, że wskaźnik na instrumencie, aby zobaczyć odczyt. Odczyt wskazuje ciśnienie skurczowe lub środek, który reprezentuje, jak ciężko pracuje serce do pompowania krwi przez naczynia. Każda liczba w mierniku powyżej 120 milimetrów (mm) większa, niż jest uważany idealny. Technicznie takie czytanie będzie zapisane jako 120 mm Hg lub środka rtęci powstanie w rurze ciśnieniomierza.

2 Uzyskaj rozkurczowego odczyt, który jest pomiar ciśnienia krwi, podczas gdy twoje serce jest w spoczynku. Jako dostawca zdrowia uwalnia więcej powietrza z zaworu powietrznego ciśnieniomierza, dźwięk pulsowania krwi, które można usłyszeć przez stetoskop zaczyna się zmniejszać, aż w końcu nic nie słyszy się za pomocą instrumentu. W tym momencie, wskaźnik na ciśnieniomierza pokaże ciśnienie rozkurczowe. Zazwyczaj czytanie 80 mm jest uważane za normalne.

3 Zapoznaj się z pomiaru ciśnienia krwi. Teraz, gdy wiesz, jak ciśnienie krwi, lub "BP", uzyskuje się, jesteś gotowy do interpretacji liczb. Wyższa lub skurczowe, liczba wskazuje pomiar ciśnienia krwi swój gdy serce pompuje; W związku z tym stanowi sposób mocno serca jest, celem przemieszczania krwi poprzez układ krążenia. Rozkurczowe czytanie wskazuje tętno spoczynkowe lub pomiar ciśnienia krwi pomiędzy uderzeniami serca. Podczas czytania ciśnienie krwi, ciśnienie skurczowe lub większa liczba jest zawsze wymienione przed rozkurczowego lub mniejszej liczby.

4 Określić, co bezpieczne strefa ciśnienia krwi jest w odniesieniu do ogólnego stanu zdrowia. Idealna lektura jest 120/80 mm Hg lub ciśnienie skurczowe 120 mm nad 80 mm rozkurczowego ciśnienia; Jednak większość ludzi nie pasują dokładnie ten pomiar. Zakres od 100/65 mm Hg do 140/90 mm Hg jest na ogół bezpieczne, według wielu diagnostów.

5 Zapoznaj się z zakresu pomiarów ciśnienia krwi w stosunku do własnego czytania.

Normalne ciśnienie krwi na ogół mieści się w przedziale od 120 do 130 mm (skurczowe) ponad 85 mm lub niższym (rozkurczowe).

Jeśli ciśnienie rozkurczowe jest wszędzie od 130 do 140 mm Hg (skurczowe) ponad 85 do 90 mmHg (rozkurczowe), to jesteś w pobliżu linii granicznej wyższym niż normalne czytanie. Taka interpretacja jest opisany jako "pre-nadciśnienie."

Czytanie z 140 do 160 mm Hg (skurczowe) ponad 90 do 100 mm Hg (rozkurczowego) wskazuje na łagodny przypadek wysokiego ciśnienia krwi inaczej, znany jako "nadciśnienie tętnicze". Jest to także określane jako etap 1 nadciśnienia.

Jeśli wskaźnik na ciśnieniomierza czyta od 160 do 180 mm Hg w ciągu 100 do 110 mm Hg, masz umiarkowany przypadek nadciśnienie lub wysokie ciśnienie krwi.

Lektura 180 do 210 mm Hg (skurczowe) ponad 110 do 120 mm Hg (rozkurczowego) stanowi poważny przypadek wysokiego ciśnienia krwi.

Powyżej 210 mm Hg (skurczowe) powyżej 120 mm Hg lub rozkurczowe) powyżej (jest wskazanie, że jesteś cierpiących z ciężkim nadciśnieniem.

Jeśli okaże się, że ciśnienie krwi jest powyżej normy, to jest imperatyw, że ty i twój dostawca zdrowia omówić sposoby zarządzania ciśnienie krwi, więc to będzie bliżej do normy. Wysokie ciśnienie krwi czytanie jest ostrzeżenie, aby natychmiast otrzymać pomoc.

Wskazówki:

  • Można obniżyć wyższe niż normalne ciśnienie krwi czytanie poprzez zmianę diety na taką, która jest niższa w tłuszcze nasycone i zawiera więcej owoców i warzyw. Ćwiczenia, zarządzania stresem i przyjmuje leki przepisane przez dostawcę zdrowia wszystko może zmniejszyć nadciśnienie lub wysokie ciśnienie krwi.
  • Niskie ciśnienie krwi nazywa hipotonia, która jest zwykle dobrym wskaźnikiem w odniesieniu do zdrowia. Każdy odczyt w zakresie od 120/80 mm Hg, a nawet nieco niższe, zwykle wskazuje twój układ krążenia jest zdrowe.
  • Ciśnienie krwi jest zazwyczaj mierzona w ramieniu jednostki lub wewnętrznej kolanka, ale czasami jest to mierzone w innych miejscach, takich jak kostki. Relacja ciśnienia krwi zmierzonego na tętnicy ramiennej powyżej łokcia stosunku do ciśnienia mierzonego w pierwotnym tętnicy kostki zawiera indeks kostki ramiennego ciśnienie lub "ABPI".
  • Niektóre leki, takie jak leki rozszerzające naczynia mogą być stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, gdyż pomagają regulować przepływ krwi, tak że bardziej płynnie przez system.
  • Diuretyki są często stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi i pomaga wyeliminować nadmiar sodu - czyli sól - od ciała.
  • Palenie papierosów, alkohol, niewystarczające ćwiczenia, nadwaga i dieta bogata w sód może przyczyniają się do nadciśnienia lub odczyt ciśnienia krwi, które jest uważane za wyższe niż dopuszczalne. Inne czynniki ryzyka to cukrzyca, dna moczanowa, choroby nerek lub w rodzinie wysokiego ciśnienia krwi, w wieku ponad 35 lat, stosowanie pigułek antykoncepcyjnych, ciąża, wysokie ciśnienie krwi podczas ciąży lub przeszłych African-American pochodzenie etniczne.
  • Nadmiar cholesterolu w układzie krążenia, może prowadzić do miażdżycy - stan, w którym tablica buduje się w ścianach naczyń krwionośnych, powodując serce działa trudniejsze. Może to prowadzić do wyższych wartości ciśnienia krwi.
  • Aby obniżyć poziom złego cholesterolu i ciśnienie krwi, trzeba mieć wyższą zawartość cholesterolu HDL - tzw "dobrego cholesterolu" - w organizmie niż cholesterolu LDL, czasami określane jako "złego cholesterolu".
  • Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że mają wysokie ciśnienie krwi, lub "HBP", lub cierpi na nadciśnienie, dlatego tak ważne jest, aby ciśnienie krwi (BP) sprawdzane na bieżąco.
  • Wysokie ciśnienie krwi może prowadzić do stanów takich jak zastoinowa niewydolność serca, zawał serca, udar mózgu lub niewydolności nerek, jeśli jest nieleczona.