adcov.com

Jak gotować dla zdrowego stylu życia

Jak gotować dla zdrowego stylu życia


Co jemy ma ogromny wpływ na nasze ogólne zdrowie. Niektórzy ludzie nie wiedzą, jak przygotować zdrowe posiłki, a nawet, jak czytać etykiety, aby dowiedzieć się, co powinno lub nie powinno się jeść. Dokonując posiłki w domu, istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, które daje maksymalne korzyści żywienia i ograniczyć rzeczy, które działają w opozycji do zdrowego stylu życia.

Instrukcje

1 Unikaj niezdrowych tłuszczów, takich jak masło i oleje roślinne. Podczas gotowania z oleju, użyć oliwy z oliwek, ponieważ ma niską zawartość tłuszczów nasyconych i jednonienasyconych lub wysoko w "zdrowy" tłuszcz. Użyj spraye Nonstick do saute żywności zamiast smażenia, a jeśli za pomocą rozprzestrzenianie, uważają niskotłuszczowej margaryny zamiast masła. Możesz również zastąpić żywności, takich jak zwykły, beztłuszczowe jogurty zamiast śmietany do pomocy w trawieniu.

2 Gotuj wysokobiałkowy, pokarmy niskotłuszczowe. Białe mięso z kurczaka jest doskonałym źródłem białka, wraz z indyka, chudej wołowiny i ryb. Białko zasila mięśnie i pomaga utrzymać ciało silne. Jeśli chcesz prowadzić bardziej aktywny tryb życia, trzeba więcej białka. Zrównoważyć białka z wielu owoców i warzyw. Im więcej zielonych warzyw w diecie, tym lepiej. Aby smak posiłków, używać ziół takich jak oregano, koper, bazylia i kolendry. Czosnek i cebula może dodać wiele smaku do każdego posiłku, a także dobre dla zdrowia.

3 Dodaj błonnika. Wiele osób nie otrzymuje wystarczającej ilości błonnika, który może pomóc w utracie wagi, a także promuje zdrowy układ trawienny. Kobiety powinny mieć między 21 a 25 gramów błonnika dziennie, a mężczyźni powinni mieć od 30 do 38 gramów, zgodnie z Mayo Clinic. Fasola, produkty pełnoziarniste, orzechy, brązowy ryż i soczewica są dobrym źródłem błonnika. Możesz też dodać łyżeczkę siemienia lnianego do żywności podczas gotowania, które jest kolejnym sposobem, aby uzyskać błonnika w diecie. Zdrowa dieta z dużą ilością błonnika może również pomóc zmniejszyć ryzyko chorób serca i cukrzycy.

Wskazówki

  • Czytać etykiety. Etykiety na żywności odżywianie pozwoli Ci wiedzieć, ilości białka, tłuszczu, węglowodanów i innych składników w produkcie, dzięki czemu można zrównoważyć rzeczy według zdrowego odżywiania i stylu życia.