adcov.com

Jak działa Zocor pracy?

Co to jest Zocor?

Zocor (simwastatyna) to leki stosowane w leczeniu wysokiego poziomu cholesterolu. Zocor jest jednym z kilku leków, które mogą być stosowane w leczeniu tej choroby. Lek ten jest zwykle przepisywany po zmiany w diecie sama bezskutecznie cholesterolu ryk. Chociaż może on mieć uciążliwe skutki uboczne, takie jak zmęczenie, korzyści znacznie przewyższają efekty uboczne. Wysoki poziom cholesterolu jest jedną z głównych przyczyn chorób serca i powinna być monitorowana przez całe życie osoby.

Jak działa Zocor pracy?

Zocor jest częścią 3-hydroksy-3-metyloglutarylo-koenzymu A (HMG-CoA) klasy leków. Cholesterol jest wytwarzany w organizmie i czy jest on również pozyskane z pokarmów spożywanych które zawierają nadmiar cholesterolu, takie mięsa tłuszczowe i jaj. Lek ten blokuje enzym odpowiedzialny za wywołanie produkcję cholesterolu w organizmie. Pomoże to obniżyć całkowity cholesterolu obecnego w krwi i zmniejsza ryzyko zatkania lub zablokowanych tętnic, które mogą spowodować atak serca.

Korzystanie Zocor ze zdrową dietą

Zocor ma być używany w połączeniu ze zdrową dietą być najbardziej skuteczne w obniżaniu poziomu cholesterolu całkowitego. Osoby z wysokim poziomem cholesterolu powinny jeść dużo owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych. Ponadto, spożywanie ryb może również przyczynić się do zwalczania wysokiego poziomu cholesterolu. Osoby z wysokim poziomem cholesterolu powinny unikać żywności wysokiej cholesterolu, takich jak całych produktów mlecznych i produktów przetworzonych zawierających tłuszcze trans.

Porady dla Biorąc Zocor

Ogólnie rzecz biorąc, pacjenci będą się między 20 a 40 mg Zocor dziennie. Zgodnie z Mayo Clinic, niektóre badania wykazały, że biorąc Zocor w nocy może być bardziej skuteczne niż biorąc go rano. Jednak najważniejsze jest to, że lek jest podejmowane na co dzień. Ponadto, Mayo Clinic zaleca Zocor nie być brane razem z sokiem grejpfrutowym, ponieważ może to spowodować, że lek, by stać się silnym i potencjalnie uszkodzić nerki. Ten lek nie powinien być przyjmowany w czasie ciąży lub karmienia piersią.