adcov.com

Jak działa węgla aktywowanego pracy?

Jak działa węgla aktywowanego pracy?

Jak Węgiel Czy Utworzono

Węgiel aktywowany węgiel jest na bazie węgla, która została impregnowana tlenu. Wprowadzanie tlenu do mieszaniny powstają małe pory w inny sposób kawałka węgiel. Atomy węgla są wypychane od siebie, a przestrzenie między nimi są w stanie pomieścić ogromne ilości cząstek ciekłych lub innych. Masowy wzrost powierzchni stwarza doskonałą okazję do tworzenia powierzchni chłonnych. Zapachu i substancji powodujących węgla z gazów, które poruszają się za pośrednictwem węgla aktywowanego uwięzione w milionach malutkich kieszeni.

Jak to działa?

Węgiel aktywowany może pułapki te substancje chemiczne powodują nieprzyjemny zapach, gdyż w rzeczywistości absorbuje je w jego matrycy. Cząsteczek powodujących zapach przyczepiają się do ogromnego powierzchni aktywowanego węgla drzewnego i nie są w stanie uciec. Węgiel aktywowany puszki pułapkę i przytrzymaj większość zanieczyszczeń organicznych, dzięki czemu jest idealny do stosowania w filtrach. Aktywowane filtry węglowe tylko pracować tak długo, jak nie jest dostępna powierzchnia, która może przyciągnąć i utrzymać zanieczyszczeń, a raz wszystkie te miejsca są zajęte, filtr należy wymienić. Aktywowane filtry węglowe może zostać skutecznie oczyszczony, jako ciecz może zmyć zanieczyszczenia w porowatej strukturze i uczynić go do użytku. Tylko niektóre rodzaje filtrów z węglem może zostać skutecznie oczyszczony, jednak i ważne jest, aby znać różnicę przed przystąpieniem do prania. Jeden gram węgla aktywowanego ma pole powierzchni przekraczającej 1000 metrów kwadratowych, co oznacza, że ​​filtr z węgla może być używana przez dłuższy czas przy umiarkowanym absorpcyjnych. Wielkość porów i sposób pory są rozmieszczone na samym atomie węgla aktywowanego mogą mieć duży wpływ na ilość i typ filtracji, którą można osiągnąć.

Lecznictwie

Przepływ materiału przez filtr ma również znaczący wpływ na ilość zanieczyszczeń, pochłoniętych przez filtr. Wolniejszy niż materiał przemieszcza się przez filtr skuteczniej będzie w stanie wchłonąć zanieczyszczeń przechodzących przez niego. Oczywiście, węgiel aktywowany ma zastosowań medycznych, jak również, dla tego samego powodu. Jest on używany do absorbowania substancji trujących z organizmu, i absorbuje wszystkie organiczne i nieorganiczne wiele trucizn, które są wprowadzane do organizmu. Sam węgiel aktywny będzie miał znaczący wpływ na jakiekolwiek leki w organizmu pacjenta, gdyż może to łatwo absorbują chemikalia samego leku. Z tego powodu ważne jest, aby oddzielić dawki leku i węglem aktywowanym przez kilka godzin. Węgiel aktywny może złapać i przytrzymać ponad 100 razy swoją wagę w przechwyconych materiałów.