adcov.com

Jak działa Topamax Pracy?

Jak działa Topamax Pracy?

Co to jest Topamax?

Topamax, znany również jako Topiramat jest znany lek na receptę jak najlepiej jego wpływ na migrenowe bóle głowy. Topamax jest częścią amidosulfonianu podstawiony monosacharydów rodziny. Choć jest bardziej znany ze swojej pracy z migreny Topamax jest również stosowany w leczeniu w monoterapii i leczeniu skojarzonym padaczki i napadów.

Jak to działa?

Topamax działa przed migrena dzieje, a nie biorąc leki po pierwszych oznak bólu głowy. Stosowany jako środek zapobiegawczy, Topamax działa poprzez utrzymywanie z chemikaliami pod kontrolą, że pobudzają układ nerwowy. Jedną z przyczyn migreny uważane są komórki nerwowe, które się overexcited, powodując silny ból. Topamax działa, aby utrzymać te komórki pod kontrolą. Z napadów, lek ten działa, nie pozwalając komórki nerwowe, aby uzyskać tak podekscytowany, aby spowodować atak.

Częste działania niepożądane

Częste działania niepożądane mogą obejmować senność, splątanie, zawroty głowy, depresja, zmęczenie, utratę apetytu i nerwowości. Inne działania niepożądane mogą być również obecne. Pełny wykaz działań niepożądanych, patrz źródła poniżej.

Poważne działania niepożądane

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z następujących działań niepożądanych po zażyciu Topamax, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza: krwawy stolec, kwasicę, wymioty, trudności z korzystaniem z toalety, niewyraźne widzenie, poważną wysypkę i ból oczu.

Dodatkowe informacje

1 na 50 osób, które biorą Topamax rozwijać kamieni nerkowych. (Epilepsy.com)
Wysypki są częste działania niepożądane Topamax. Skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpi wysypka, aby upewnić się, że nie jest to oznaką poważniejszych skutków ubocznych.
Dzieci biorące Topamax za napady mogą mieć problemy z poceniem. Dzieci przyjmujących ten lek powinny być uważnie obserwowane, gdy na zewnątrz w ciepłe dni, żeby nie przegrzać.