adcov.com

Jak działa Porażenie mózgowe wpływają na organizm?

Chociaż nie jednym warunkiem, sam w sobie, porażenie mózgowe jest grupa problemów, które wpływają na ruch ciała osoby i postawy. Mózgowe porażenie dziecięce jest odpowiedzialny za wysoki odsetek trwałej niepełnosprawności u dzieci. Zaburzenie to jest związane z uszkodzeniem mózgu, trudności w rozwoju mózgu lub ewentualnie połączenie tych dwóch przyczyn.

Przyczyny

Porażenie mózgowe mogą rozwijać przed urodzeniem lub do kiedy dziecko jest między dwóch lub trzech lat. Chociaż dokładna przyczyna porażenia mózgowego nie zawsze można wskazała, kilka możliwych sprawców obejmują przedwczesny poród, brak właściwego w żywieniu utero, poważny uraz głowy lub infekcji, które mogłyby uszkodzić mózg lub chorobę genetyczną, która wpływa za rozwój mózgu i powstawanie.

Ruch

Najczęstszymi i najbardziej zauważalne objawy porażenia mózgowego są że osoby cierpiące na nią mają problemy z kontrolowaniem swoich ruchów fizycznych. W tych, którzy mają łagodne porażenie mózgowe, może to objawiać jako bezwładne lub innych trudności spaceru. Inni mogą mieć niewiele do kontroli nad ich rąk i nóg, co ambulatoryjna ruch prawie niemożliwe.

Drgawki

Napady fizyczne są zazwyczaj związane tylko z tymi, którzy cierpią z powodu ciężkiej porażeniem mózgowym. Poważne formy tej choroby często prowadzą do osób rozwijających się innych zaburzeń ze względu na szkody wyrządzone ich mózgów. Oprócz napadów, z ciężkim porażeniem mózgowym mogą być również umysłowo.

Postawa

Problemy postawy są najbardziej widoczne u dzieci urodzonych z porażeniem mózgowym. Niektóre dzieci mogą mieć trochę kontroli nad ich postawy i czuje bez kości lub dyskietkę. Alternatywnie, te dzieci mogą być zbyt sztywny i twardy. Często towarzyszą inne warunki fizyczne dzieci urodzonych z porażeniem mózgowym, takim jak nieregularnym kształcie grzbietu, małe główki lub małej szczęki.

Leczenie

Począwszy od sierpnia 2009 roku, nie ma lekarstwa na porażenie mózgowe. Istnieją jednak różne zabiegi, a to może umożliwić osobom cierpiącym z powodu stanu prowadzić bardziej aktywnego życia. Fizjoterapia jest bardzo ważne, ponieważ są leki, a jeśli to konieczne, specjalne wyposażenie (takie jak szelki nóg lub pieszych) dla tych, którzy cierpią z powodu mózgowego porażenia dziecięcego.