adcov.com

Jak działa Palenie wpływa na system oddechowy?

Jak działa Palenie wpływa na system oddechowy?

Układ oddechowy

Patrząc na układ oddechowy jest spojrzenie na jedną z najważniejszych układów naszego ciała. Pozbawienie człowieka tego systemu będzie je zabić szybciej niż większość. Układ oddechowy składa się z trzech części: wlot (usta i nos), podróże (tchawicy) i fabryki (płuca). Bierzemy w powietrze z naszych ust lub nosa. Nos jest nasz sposób podejmowania przewaga w powietrzu. Ma trochę włosy, które filtrowania wiele rzeczy, które mogą nas skrzywdzić. Kiedy bierzemy w powietrzu, klapa zamyka przełyk, aby upewnić się nie ma powietrza w żołądku i nie ma płyn w płucach. Następnie powietrze dociera do płuc, gdzie występują rzęski, innym urządzeniem filtrującym. Te wąsy przenieść szkodliwych zanieczyszczeń powietrza oraz z płuc. Powietrze przechodzi w dół płuc do pęcherzyków płucnych, które przetwarzają nasze powietrze, i pozwala nam oddychać

Tytoń pierwszy atakuje tchawicę i rzęsek

Z jednej ulicy na papierosa ponad 4000 substancji chemicznych są uwalniane do prawie każdego układu ciała. Nikotyna jest tylko jednym z wielu związków chemicznych, które działają na całe ciało. Gdy substancje do ust i tchawicy, drażni je i pozostawia oparzeń chemicznych, jak przemieszcza się w dół. To jest powód, wiele osób narzeka ból gardła i ból kiedy po raz pierwszy zaczął palić. Wiele z tych związków chemicznych ma właściwości rakotwórczych, a także ich ostre make chemiczny upy. Biorąc pod uwagę, mało pali na polu tchawicy i głosu, to blizna je do życia, dając palacz "głosem palacza" i raka gardła, jak te chemikalia powoli nagrać ścieżkę. Gdy ten chemiczny koktajl wylewa do płuc jak powiew powietrza, natychmiast atakuje rzęsek. Te małe włosy są spalone i skarłowaciałe, i nie są już w stanie wykonywać swoją pracę.

Zniszczenie płuc

Z rzęsek w stanie przeprowadzić toksyn, pełne 4000 chemikalia wprowadzić bezpośrednio do płuc. Chemikalia te natychmiast atakują wszystko, co miało kontakt z. Z ważnych komórek uszkodzonych i umierających, rak wypełnia otwory. Pęcherzyki, jest również spalone i bliznami, traci zdolność do podejmowania w powietrzu i poruszać powietrze przez organizm. Jest to klasyczny rozedma. Dłuższy chemikalia te są wprowadzane, bardziej płuc będzie konsumowany i w ogniu. Wreszcie płuc wygląda jakby został chemicznie spalone, jak to było.