adcov.com

Jak działa odmierzoną dawkę inhalatora pracy?

Części odmierzonej dawce inhalatora

Inhalator dawka odmierzona (MDI) jest mały, podręczny składający się z urządzenia do tworzywa, o nazwie siłownika, który ma ustnik; kanister, który zawiera Twój przepisanych leków w postaci płynnej, a pokrywa ustnika, który utrzymuje twój ustnik w czystości. Twój MDI jest bardzo wygodny sposób przyjmowanie przepisanych leków, ponieważ jest przenośny i lek jest przydatna, gdy nadszedł czas, aby go używać lub gdy występują atak astmy. Możesz trzymać go w torebce, teczce lub kieszeni.

Jak działa MDI

Po naciśnięciu przycisku w dół do zbiornika, urządzenie uruchamiające przesuwa się mały przycisk na końcu pojemnika. To uwalnia specyficzny, mierzoną dawkę swojego lekarstwa na ustnik inhalatora. Ponieważ lek jest dostarczany do mikrofonu i usta, to jednocześnie (powoli i stopniowo) wdychać pełną oddech tak leków, która jest obecnie w formie aerozolu, zostaną podjęte do płuc tak głęboko, jak to możliwe. Wstrzymaj oddech przez 10 sekund, aby umożliwić leczenie do rozliczenia do płuc. Jeśli potrzebujesz drugą dawkę, należy powtórzyć dawkę. Jeśli masz problemy z koordynującą dostawę leków z oddychaniem go prawidłowo, lekarz może przepisać spacer, który pozwoli Ci otrzymywać tyle leków, ile potrzeba, aby zakończyć atak astmy lub zapobiegania jednego.

Co Leki Przyjdź na MDI

Lekarz przepisze Albuterol, która pochodzi w tych nazwach: Proventil, Ventolin i Albuterol. Rząd federalny zakaz stosowania freony (CFC) w MDI ze względu na szkody robią dla warstwy ozonowej. Nowy materiał miotający w MDI nazywa hydrofluoroalkan (HFA). Musisz mniej siły przy użyciu nowego MDI, niż było za pomocą MDI ze starym CFC pędnego. Leki nie smakuje tak źle, twój zbiornik jest mniejszy i skutki uboczne swojej leków są podobne. Długo działające leki rozszerzające oskrzela, które zawierają kombinację albuterol i kortykosteroid są również dostarczane w formie MDI.