adcov.com

Jak działa ludzkie ciało absorpcji żelaza?

Co to jest żelazko?

Żelazo jest ważne mineralnym ciała powinna pomóc czerwone krwinki dostarczania tlenu do pozostałej części organizmu. Żelazo pomaga również nasze immunologicznych i ośrodkowego układu nerwowego, a także pomaga w produkcji energii i dyfuzję składników odżywczych w naszych komórkach.

Czy mając za mało albo za dużo żelaza problem?

Chociaż żelazo jest pożądane mineralna mieć w naszych ciałach, o właściwą równowagę minerałów jest równie ważne. Mając zbyt mało lub zbyt dużo żelaza może powodować problemy dla organizmu.
US RDA lub USA zalecanego dziennego spożycia żelaza dla mężczyzn wynosi 10 mg. Dla kobiet, zalecane dzienne dawkowanie jest prawie dwukrotnie co 15 do 18 mg. Powodem tego jest to, że kobiety tracą prawie dwukrotnie więcej żelaza. Zalecana dawka dla kobiet w ciąży jest praktycznie podwójna dawka dzienna 30 mg żelaza.

Gdy organizm nie ma wystarczającej ilości żelaza może prowadzić do anemii, niedoboru żelaza. Kiedy osoba ma anemię, korpus ma niskie stężenie tlenu w krwi, co może powodować zmęczenie, omdlenia, osłabienie i szybkiego serca. Może on również powodować pęcznienie języka i pozostawić ciało podatne na infekcje.

Kiedy organizm ma zbyt dużo żelaza, może wystąpić stan zwany hemochromatoza. Oznacza to, że korpus absorbujący zbyt dużo żelaza. Gdy tak się stanie, i w zależności od ilości żelaza, człowiek może czuć się ospały lub zmęczenie.

Jak działa przyswajanie żelaza?

Organizm reaguje na bazie żelaza, jak dużo żelaza jest już przechowywany w organizmie. Kiedy mamy już wystarczająco dużo żelaza, nasz organizm nie będzie absorbować więcej.
Gdy nie mamy wystarczającej ilości żelaza, nasze ciała będą naturalnie ciągnąć w tyle żelaza z żywności, która jest konsumowana.

Źródła żelaza to czerwone mięso i podroby, ryby, fasola, szpinak i inne warzywa ciemnozielone i suszonych owoców. Może on również znaleźć w sokach owocowych żelaza wzmacniane i zbóż.

Żelazo można również znaleźć w suplementach witaminowych i tabletek żelaza. Witamina C może również pomóc przyswajanie żelaza.