adcov.com

Jak działa Lipitor działa?

Jak działa Lipitor działa?

Co to jest Lipitor

Lipitor, znany również jako atorwastatyny jest wspólny lek stosowany do leczenia pacjentów z wysokim poziomem cholesterolu. Lipitor działa blokując cholesterolu tłuszczowych we krwi. Dokładniej, Lipitor działa aby obniżyć poziom lipoprotein o niskiej gęstości (LDL) cholesterolu we krwi. Obniżenie tego poziomu cholesterolu może pomóc w ochronie przed chorobami serca, zawał serca, chorób naczyniowych i udarów mózgu.

Jak to działa?

Lipitor jest sklasyfikowany jako statyny. Statynę może stanowić substancja działa w wątrobie blokują enzym reduktazę HMG-CoA. Enzym ten jest odpowiedzialny za tworzenie cholesterolu LDL w organizmie. Gdy to poziom cholesterolu został zwolniony z wątroby może utknąć w ściankach komórek tętnic. Jako złoża rośnie, co zatrzymują bardziej cholesterolu w tętnicy aż tętnica jest zablokowane. Lipitor zmniejszenie ilości cholesterolu LDL utworzoną przez ograniczenie ilości enzymów, które tworzą cholesterolu. Mniej cholesterolu uwalniane do krwiobiegu, mniejsze szanse na zablokowaną tętnicę.

Potencjalne działania uboczne

Nie należy stosować leku Lipitor, jeśli zostały z rozpoznaną cukrzycą, w ramach czynne tarczycy lub choroby nerek. Ci, którzy są w ciąży nie powinny przyjmować Lipitor, ponieważ może to spowodować uszkodzenie rozwijającego się płodu. Lipitor również zmniejszenie skutków kontroli urodzeń, a takie inne metody kontroli urodzeń, konieczne może być stosowany taki jak prezerwatywy lub innych odpowiednich sposobów bez hormonów. W połączeniu z alkoholem, Lipitor może zwiększyć ryzyko poważnego uszkodzenia wątroby.

Niektórzy użytkownicy mogą doświadczyć jednego z następujących łagodnych skutków ubocznych, takich jak: nudności, bóle brzucha, zaparcia, wzdęcia, gazu, wysypka lub ból mięśni. W przypadku wystąpienia trudności w oddychaniu, obrzęk lub jakiejkolwiek wysypki po biorąc Lipitor, natychmiast udać się do lekarza, gdyż może to być oznaką reakcji alergicznej na lek.