adcov.com

Jak działa L-karnityna działa?

Jak działa L-karnityna działa?

Jak działa L-karnityna działa?

L-karnityna spala tłuszcz przez promowanie przepływu kwasów tłuszczowych do mitochondriów, które spalają kwasy tłuszczowe do energii. Kwasy tłuszczowe nie można przenieść do mitochondriów bez L-karnityny.

Efekty

Mięśnie, włącznie z sercem, aby energia z kwasów tłuszczowych. L-karnityna spala tłuszczu obniża poziom cholesterolu poprzez pociągnięcie triglicerydów z krwi, dodaje energii i sprzyja rozwojowi mięśni.

Zastosowania

Dietetyków używać L-karnityny, aby spalić tłuszcz i schudnąć, a kulturystów zabrać go do budowania mięśni. Jednakże, nie ma dowodu medycznego, że L-karnityna pomaga w diecie i kulturystów. L-karnityna jest znany, aby poprawić poziom cukru we krwi i produkcję plemników, obniżają poziom cholesterolu, przeciwdziałają objawy nadczynności tarczycy i walki z chorobami serca.

Dawkowanie

Zalecana dawka zależy od pożądanego efektu; Dawki lecznicze w zakresie pomiędzy 300 i 4000 mg na dzień. Pigułki sprzedawane są w odstępach co 250 mg lub 500 mg. Kulturystów i dietetyków wziąć 2000 mg L-karnityny dziennie. Na początek przy 1000 mg, i stopniowo zwiększa się do pożądanej dawki.

Chociaż dostępne są różne rodzaje L-karnityny, jedynie L-karnityna acetylowa i L-karnityna są zalecane dla uzupełnienia.

Skutki uboczne i bezpieczeństwo

L-karnityny uważa się za bezpieczne, lecz powoduje zaburzenia żołądkowe lub biegunkę, jeśli są przyjmowane w wysokich dawkach. Pacjenci z chorobą wątroby lub nerek nie powinni przyjmować L-karnityna. Porozmawiaj z lekarzem lub farmaceutą przed zastosowaniem tego dodatku, aby uniknąć interakcji z lekami, takimi jak antybiotyki. Należy unikać D i DL formy karnityny, ponieważ mogą one powodować problemy mięśniowe.

Źródła

Oprócz dodatków odżywczych, L-karnityna występuje w czerwonego mięsa i produktów mlecznych. Organizm również ograniczone ilości L-karnityny na własną rękę, z prawidłowego odżywiania.