adcov.com

Jak działa Kolano wspólnej pracy?

Jak działa Kolano wspólnej pracy?

Wprowadzenie

Siedząc, stojąc, bieganie, chodzenie, kucanie wyciągnąć chwastów w ogrodzie lub skoki strzelać w koszykówkę są możliwe dzięki zdolności do zginać kolano i flex. Kolano jest jednym z najbardziej złożonych stawów w organizmie, i używa kombinacji kości, mięśni, więzadeł i ścięgien do pracy.

Części Knee

Kolano jest wykonany z kości udowej (kości udowej, piszczelowej) (goleń) i rzepki (rzepki), która znajduje się powyżej kolana do zabezpieczenia połączenia. Strzałkowej, kości, który biegnie równolegle do kości piszczelowej w swoich kończyn dolnych, łączy się z kości piszczelowej tuż poniżej kolana, ale nie jest częścią wspólnego. Więzadeł, pasma tkanki sprężystej, należy załączyć razem te kości. Więzadła krzyżowego przedniego (ACL) i tylnego więzadła cruciate (PCL) to dwa główne więzadła w kolanie. (Są one niekiedy określane jako kluczowe więzadeł). Te wiązadła do przymocowania piszczelową udowej i pomagają sterować do przodu i do tyłu ruch kolan, a także zachować go przed obracaniem się za daleko.

Silne sznury tkanki, zwane ścięgna, mięśnie, aby dołączyć kości kolana i umożliwić wspólne przenieść. Główne mięśnie zaangażowane w ruch kolana są czworogłowy i ścięgna. Twoje czworogłowego to grupa czterech mięśni z przodu uda, które są dołączone do szczytu rzepki w ścięgno mięśnia czworogłowego. Mięśnie ścięgno, znajduje się na tylnej części ud, są połączone więzadła do kości piszczelowej tuż poniżej stawu kolanowego.

Otoczenie kolana

Wspólny znajduje się w jamie stawu kolanowego i jest zamknięty w torebce stawowej kolana, który składa się z włóknistej błony zewnętrznej i wewnętrznej błony maziowej. Błony maziowej produkuje maź stawową, czasami określany jako płynu stawowego, który smaruje staw. Chrząstka obejmuje końce kości udowej, piszczelowej i rzepki tyłu, aby utrzymać kości z mielenia razem i działa jako amortyzator wstrząsów dla stawu

Ruch

Kolano jest wspólne zawias, co oznacza, że ​​pochyla się i prostuje. Ponadto, kolano ma możliwość obracania nieznacznie się porusza. Kiedy wyprostuj nogę, mięśnie czworogłowego ciągnąć ścięgna mięśnia czworogłowego, która z kolei ciągnie rzepkę kolana i sprawia, że ​​rozszerzenie. Kiedy zginać nogę, mięśnie ścięgno kontakt i wyciągnąć kości piszczelowej do tyłu w kierunku uda, powodując kolana flex. W zakrętach kolana, więzadła pracy z mięśni i ścięgien, aby pomieścić wszystkie kości razem i stabilizują staw.