adcov.com

Jak działa dziurawiec działa?

Jak działa dziurawiec działa?

Ogólny przegląd

Dziurawiec zwyczajny (nazwa łacińska: Hypericum perforatum) jest żółty kwiat roślina, która kwitnie pod koniec czerwca. Powszechnie znany jako zioło lecznicze, które zostały wykorzystane do różnych chorób, od czasów starożytnych. W całej historii, Dziurawiec jest stosowany w leczeniu chorób psychicznych, chorób układu nerwowego, oparzenia i niewielkie rany. Wierzchołki kwiatowe i płatki zioła są w postaci tabletek, kapsułek, proszków, i herbat. Są one sprzedawane w aptekach i sklepach ze zdrowiem. Obecnie zioło jest stosowany w leczeniu łagodnej do umiarkowanej depresji, niepokoju i bezsenności.

Jak to działa?

Dwa duże badania naukowe na temat skuteczności dziurawca stwierdzili, że jest pomocny w leczeniu łagodnej do umiarkowanej depresji i lęku. Jednak okazało się nieskuteczne, ziele w leczeniu depresji. Aktywny składnik dziurawca jest hiperycyny, który znajduje się na liście i kwiaty roślin. Jeśli chodzi o łagodniejsze formy depresji, dziurawiec działa podobnie do tradycyjnych leków, depresji i lęku w SSRI (selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny) klasy takie jak sertralina. W zasadzie polega na hamowaniu wychwytu zwrotnego serotoniny, który jest w dużym stopniu uważany jest za przyczynę zaburzenia neurologiczne. Dodatkowo, ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne, zioła są stosowane w leczeniu oparzeń i skaleczeń.

Niepożądane i interakcje

Ze względu na jej silne stosowania jako leku do leczenia różnych zaburzeń, ziele dziurawca ma potencjał do wywoływania efektów ubocznych, a niekorzystnych interakcji gdy są stosowane w połączeniu z innymi lekami. Efekty uboczne to zawroty głowy, wysypka, ból głowy, suchość w ustach, ból brzucha, zmęczenie i niepokój. Dziurawiec należy zawsze stosować pod kierunkiem lekarza, zwłaszcza jeśli jest podjęte z innymi lekami. Zioło reaguje z kilkoma różnymi typami leków, powodując ich utracić skuteczność. Dziurawiec nie powinny być podejmowane z leków przeciwdepresyjnych, leków immunosupresyjnych, leków HIV, doustne środki antykoncepcyjne, digoksyny, teofiliny, warfaryny, loperamid i rezerpiny. Dziurawiec zwyczajny nie powinien być również stosowany przez kobiety w ciąży lub może zajść w ciążę.