adcov.com

Jak działa ciśnienie krwi mankiet działa?

Jak działa ciśnienie krwi mankiet działa?

System pompowania krwi

Pompy mięśniowej serca krew do wszystkich części ciała zapewniając podtrzymującej życie tlenu i substancji odżywczych. Mankiet ciśnienie krwi mierzy się ciśnienie wywierane przez krew na ścianach naczyń krwionośnych. Ciśnieniomierz posiada kilka połączonych części: ablack pęcherza nylonu lub opaski, podłączony przewód, miernik ciśnieniomierz i żarówkę pompowania i zespół zaworu.

Jak to działa?

Pęcherz jest owinięta wokół górnej części ramienia i zamocowane na rzep. Posiada przewód i zawór, który jest również dołączony do miernika lub odczytu. Kiedy ciśnienie krwi jest żarówka pracowała za pomocą przycisku lub ręcznie pompowane, wysyła powietrza z zaworu i przez rurkę. Wymuszony obieg powietrza powoduje, że ciśnienie krwi mankiet do nadmuchać, tworząc presję na ramieniu i naczyń krwionośnych.

Wynik zwężenie

Cięcia mankietów zaostrzenie off przepływu krwi w ramieniu tymczasowo. Gdy mankiet ostatecznie wypuszcza powietrze wznowi krwi płynącej ponownie i lekarz kontroluje przepływ. Ciśnienie wytworzone sztucznie pomaga określić szybkość, z jaką działa serca mierząc przepływ krwi i rejestrując ją na wskaźniku.

Numery zarejestrowanych

Wskaźnik wyświetla numery, w którym krew zaczyna płynące, powiedzmy 120, a liczba ta oznacza maksymalne ciśnienie wyjściowe serca, dalej czytania skurczowego. Innymi słowy, jest to najwyższy odczyt ciśnienia tętniczego w czasie skurczu lewej komory serca. Ponieważ ciśnienie jest uwalniane na ramieniu, lekarz słucha stetoskop przed żyłach, aż nie ma już dźwięk. Że liczba następnie --- na przykład, 80 rozkurczowe --- pokazuje ciśnienie serca w stanie relaksu.

Wskaźniki testowe domu

Wiele osób przetestować własne ciśnienie krwi w domu, bo prawdziwsze odczyty mogą pochodzić z unikania "kasy niepokój lekarza." Należy pamiętać, że podczas przyjmowania numery ciśnienia krwi są: być cicho siedzący, zawinąć górną część nagim ramieniu, Podłokietnik w pobliżu poziomu serca, bez gadania. Wstępny odczyt może być wykonane na obydwu ramionach z wyższego odczytu jest stosowany. Ludzie z powtarzających się problemów zdrowotnych, takich jak ból głowy, że nie opuści, zawroty głowy lub nauseousness, długie krwawienie z nosa lub zaburzenia widzenia należy zmierzyć ciśnienie krwi i zgłosić dane do lekarza.