adcov.com

Jak dostosować się do przeszczepu wątroby

Jak dostosować się do przeszczepu wątroby


Przeszczep wątroby jest szansa na nowe życie dla tych, którzy z zaawansowaną chorobą wątroby. Wcześniej, życie składało się z długich pobytów w szpitalu, niekończące się dni chore i skrajne zmęczenie. Po odpowiedniego dawcy zostanie znaleziony, pacjent zaczyna nową podróż w swoim życiu. Przeszczep wątroby wymaga stałego zaangażowania: Musisz zrobić wszystko, poprosił, aby wątroba pozostaje tak zdrowe, jak to możliwe. Oto ważne informacje, które mogą pomóc w przystosowaniu się do życia w nowym przeszczepu wątroby po opuszczeniu szpitala.

Instrukcje

1 przestać myśleć o sobie jako o chorego. Masz nowe życie. Pomyśl o sobie jako o nowej, normalnej i zdrowej osoby. Odnosi się to do profesjonalnych, rekreacyjnych i osobistych dziedzinach życia.

2 Chronić ścisłej leki schedule.You musi wziąć swoje leki w regularnych odstępach czasu, aby zapobiec odrzuceniu. Nieprzestrzeganie tego zalecenia może spowodować uszkodzenie przeszczepu. W przypadku pominięcia dawki leku lub swojego lekarstwa wymioty, należy natychmiast skontaktować się z zespołem przeszczepu. Będą doradzić, co robić. Weź wszystkie swoje leki z Ciebie, jeśli jesteś w podróży.

3 Słuchaj swojego ciała. Być może trzeba wziąć to łatwe na siebie po pierwszym dniu lub dwóch po opuszczeniu szpitala. Budować swoją siłę powoli.

4 Omów program ćwiczeń z lekarzem. Nie rób pompek lub przysiadów. Nic, która wymaga, aby rozciągnąć lub które stawia nacisk na brzuch nie.

5 Utrzymanie spotkania z twojej gastroenterologa. On będzie monitorować funkcję swojego nowego Livera € ™ s, a reszta układu pokarmowego.

6 Utrzymanie spotkania z Twojego okulisty, aby utrzymać zdrowe oczy. Prednizon, że pacjent może powodować działania niepożądane, takie jak niewyraźne widzenie, jaskra i zaćma.

7 Utrzymanie spotkania z dentystą. Leki immunosupresyjne mogą dziąsła do stanu zapalnego i mogą krwawić. Ważne jest, że zęby są oczyszczone i przez przestrzenie są wypełnione. Wszelkie zabiegi stomatologiczne wymaga przyjmować antybiotyki, aby zapobiec zakażeniu.

8 Utrzymanie spotkania z lekarzem. On może zapewnić Ci zdrowe. On zamówić rutynowe badania krwi, które mogą pokazać, jak dobrze funkcjonuje wątroby. To bardzo ważne, że masz swoje krwi pobierana raz w miesiącu lub raz w tygodniu.

9 Jedz zdrowe. Wielu pacjentów skarży się, że zyskują one zbyt dużej wagi po ich transplantacji. Jest to łatwe do przejadania się, ponieważ prednizon może zwiększyć apetyt. Innym powodem jest to, że lubisz jeść teraz; przed przeszczepem możesz się czuć wzdęcia, mdłości lub miał apetyt. Najlepiej omówić zdrową dietę z dietetykiem.

Wskazówki:

  • Śledź precyzyjnych zaleceń lekarza. On zna Twoich potrzeb i przypadku.
  • Myśl pozytywnie. Te zmiany w stylu życia może zająć trochę czasu, aby przyzwyczaić się do. Możesz to zrobić!