adcov.com

Jak dostosować się do diety o wysokiej zawartości włókna

Jak dostosować się do diety o wysokiej zawartości włókna


Istotnym czynnikiem w procesie trawienia, włókno zapewnia sposób tranzytu trawienia. Rozpuszczalny błonnik, który rozpuszcza się w wodzie, spowalnia trawienie, aby umożliwić optymalne wchłanianie substancji odżywczych i regulowania poziomu cukru we krwi. Błonnik nierozpuszczalny nie strawić, a więc zapewnia większość, która przemieszcza się przez układ trawienny. Mimo stałych korzyści z diety bogatej w błonnik, większość Amerykanów dostać tylko około połowę zalecanej ilości błonnika każdego dnia.

Instrukcje

1 Zwiększ spożycie błonnika stopniowo. Nagłe zwiększenie błonnika może powodować przewodu pokarmowego, by stać się nadęty i gazowy. To może być niewygodne i będzie można przemyśleć korzyści z diety bogatej w błonnik. Spróbuj wprowadzenie części z włókna co kilka dni, aż do osiągnięcia zalecanego dziennego zapotrzebowania na 25 g dla kobiet i nastoletnich dziewcząt i 30 do 38 g dla mężczyzn i nastoletnich chłopców. Na przykład, zacząć z dodatkowym kawałkiem owocu lub warzywa i zwiększyć ilość kilka dni później.

2 Pij dużo wody. Woda jest partnerem do włókna. Jeśli masz jeden bez drugiego, Twój układ trawienny nie będzie działało poprawnie. Na przykład, jeśli zwiększyć spożycie błonnika, ale nie pić tyle wody, włókna będą poruszać się powoli przez system. Zwiększ wody pić do smarowania włókien i umożliwić łatwe przejście.

3 Eksperyment z różnych rodzajów włókien. Może się okazać, że system reaguje lepiej do określonych rodzajów owoców, warzyw, produktów pełnoziarnistych i roślin strączkowych. Albo, może wolisz, aby wziąć dodatek błonnika zamiast naturalnego źródła żywności. Bądź świadomy, chociaż, że jeśli wybierzesz tę opcję, to nie może mieć takie same skutki dla zdrowia, jak się włókno z jesz.