adcov.com

Jak dodać sum cholesterolu

Lekarz może poprosić, aby uzyskać pełną kontrolę poziomu cholesterolu. Nazywa się też panel lub lipidów profil lipidowy. Badanie to grupa badań krwi, które są używane do pomiaru ilości cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Badanie cholesterolu jest ważne, aby określić ryzyko wystąpienia miażdżycy, lub zatkane tętnice, ponieważ nie ma żadnych objawów do wysokiego poziomu cholesterolu. Jest to bardzo łatwe do odczytania wyników badań i obliczyć stężenie cholesterolu całkowitego.
?

Instrukcje

1 Pobierz numer HDL z raportu z badań cholesterolu. HDL lipoprotein o wysokiej gęstości. Jest znany jako "dobrego" cholesterolu, gdyż niesie cholesterolu z powrotem do wątroby, z dala od centrum. Sprawozdanie z badań pokaże liczbę HDL w miligramach na decylitr krwi (mg / dl).

2 Pobierz numer LDL z raportu z badań cholesterolu. LDL to lipoproteiny o niskiej gęstości. Jest znany jako "zły" cholesterol, jak to uszkadza wewnętrzne ścian tętnic, co prowadzi do miażdżycy tętnic. LDL jest także ilość w mg / dl.

3 Dodaj do HDL i numery LDL.

4 Pobierz liczbę trójglicerydów z raportu z badań. Triglicerydów postaci chemicznej, w której występuje większość tłuszczu w organizmie i we krwi. Jest to przedstawione w mg / dl. Podziel liczbę trójglicerydów przez 5.

5 Użyj wzór (LDL + HDL) + (trójglicerydy / 5), aby uzyskać stężenie cholesterolu całkowitego. ?