adcov.com

Jak do tyłu ryba Tilapia

Jak do tyłu ryba Tilapia

Tilapia są popularne wśród hodowców ryb z powodu ich szerokiej akceptacji przez konsumentów w tabeli żywności. Szybko rośnie możliwości i zdolności adaptacyjnych tych ryb czynią je dość łatwe do tyłu do produkcji akwakultury komercyjnej. Stworzyć środowisko sprzyjające hodowli do tyłu tilapia w domu i cieszyć się świeże ryby zdrowe i korzyści ekonomicznych z domu zbiorów.

Instrukcje

• Wykopać staw 3-metrowej głębokości i napełnić wodą na głębokości 2 cale. Zapłodnienia staw na tydzień przed wprowadzeniem tilapia, stosując równomiernie obornika kurczaka, kaczkę lub świnia na dnie stawu. Zapłodnienia pobudzi naturalne produkcji planktonu i glonów, które jest żywności tilapia.

• Wypełnienia staw z wody 2 1/2 metrów głębokości. Zapewnienia, że woda jest nadal i nie płynie bezpośrednio z strumień lub rzeka--oddzielić staw od płynącej źródeł wody. Utrzymanie temperatury wody w temperaturze 30 stopni Celsjusza. Miejsce podgrzewacz wody w stawie do regulacji temperatury, zwłaszcza jeśli są hodowli tilapii w zimnych warunkach. Tilapia zginął, gdy temperatura spadnie poniżej 10 stopni C.

• Rozwijać Hiacynty wody w stawie do filtrowania wody naturalnie. Częściowo zastąpić wody co tydzień o 10 procent. Dechlorinate nowe wody przez rozpuszczenie 1000mg witaminy c w 100 litrów wody. Niech nowy wody siedzieć w oddzielnym naczyniu do 24 godzin po dechlorination do neutralizacji amoniaku.

• Zakup oczkach fine bambusa ogrodzenie z dostawcą urządzeń akwakultury. Ekran stawy, które są podłączone do zewnętrznego źródła wody z grzywny oczkach bambusa ogrodzenie. Pozwoli to uniknąć tilapia z wejściem źródła wody i ucieczki od stawu.

• Zakup fingerlings tilapia z pewien hodowca. Stopniowo dodawać wody w stawie do wody w zbiorniku Fingerlinga aklimatyzować ryb przed zamieszczeniem ich w stawie. Wpłacić około sześciu fingerlings na każde 10 m2 powierzchni wody. Miejsce fingerlings w stawie albo w świcie lub późnym popołudniem, w czasie, kiedy temperatura wody jest cool, aby zapobiec wstrząs dla ryb.

• Paszy fingerlings codziennie rano i w południe, w jednym rogu stawu, z błędami, leci, pedraki i robaki. Ilość paszy powinno być 5 procent masy ciała ryb. Jak fingerlings rosną, będą konsumować planktonu i algi w stawie, ale od czasu do czasu należy uzupełniać swoją dietę z grzywny okruszki, ryż, otręby, termity i robaki.

• Zapładniania stawu, po co miesiąc po tilapia są umieszczone w nim, przez złożenie 2.27kg. obornika w worek i zawieszenie go w rogu stawu. Worek będzie stopniowo zwolnić obornika i zapobiec utracie nadmiernych tlenu podczas jego rozkładu.

• Fingerlings będzie rosnąć do wielkości 1 Funt w ciągu sześciu miesięcy i będą gotowe do zbioru. Użyj netto kąpieli do zbiorów tilapia. Umieszczenia sieci w wodzie i upuść niewielką ilość paszy wokół niego. Delikatnie niższe netto kierunku na dnie stawu. Od razu wyciągnąć go z wody, aby zapobiec ucieczce tilapia.