adcov.com

Jak do regeneracji nerwów porażenie Bella

Jak do regeneracji nerwów porażenie Bella


Porażenie Bella charakteryzuje osłabienia twarzy i paraliż jednej strony twarzy jest na ogół spowodowane przez wirus. W większości przypadków uszkodzenie nerwów jest tymczasowy i będzie w pełni odzyskać, ale niektórzy ludzie cierpią trwałe uszkodzenie. Możesz zrobić kilka rzeczy, aby leczyć nerwy, które obejmują leczenie i self-care. Mayo Clinic oraz Amerykańska Akademia Otolaryngologii oferują kilka sugestii.

Instrukcje

1 Porozmawiaj z lekarzem na temat dostępnych leków. Leki przeciwwirusowe i antybiotyki zatrzymania progresji zakażeń wirusowych albo bakteryjnych podczas kortykosteroidy zmniejszają obrzęk i stan zapalny. Leczenie steroidami pomoże nerwów lepiej pasować do kości twarzy i zmniejszyć ściskanie.

2 Praca z fizjoterapeuta. Ona może pokazać sposoby wykonywać mięśnie twarzy i jak masować twarz; zarówno pomoże uzdrowić uszkodzone nerwy.

3 Użyj wilgotne ciepło, aby zmniejszyć obrzęk i zapalenie nerwów.

4 Należy rozważyć przy użyciu naturalnych metod leczenia, takich jak akupunktura i suplementów, które promują zdrowie nerwów jak cynk, witaminy B12 i witaminy B6. Porozmawiaj z lekarzem o odpowiednich dawkach i nie używać naturalnych metod leczenia bez konsultacji z lekarzem.

5 Porozmawiaj z lekarzem na temat opcji chirurgicznych; niektóre procedury mogą zmniejszyć nacisk na nerw, co pozwala na odpowiednio leczyć. To rzadkie i kontrowersyjna procedura i nie jest powszechnie zalecane.