adcov.com

Jak długo wszy żyć bez Ciała Kontakt?

Wszy są bardzo małe owady, które żyją na skórze głowy, który jest również, gdzie leżeli jaja. Przetrwać, gdy już one na skórze głowy, ale jak długo można żyć bez wszawicy kontaktu ciała?

Zaraźliwy

Wszy są powszechnie przenosić się z człowieka na człowieka, dzieląc rzeczy osobistych, takich jak grzebienie, szczotki, czapki, kaski, apaszki, ubrania i słuchawki. Zwierzęta mogą być nośnikiem dla wszy, lecz wszy nie mogą przetrwać długi w stosunku do zwierząt.

Reprodukcja

Kobiety leżał do 400 jaj w ich życia, która jest oddalona się około ośmiu jaj dziennie. Te jaja wykluje się jednego do dwóch tygodni.

Cykl życia

Wszy rozpocząć jak puste jaja zwane nitów. Przywiązują się blisko nasady włosów z substancją, która jest jak klej, a nie może być po prostu zmyty. Gdy jaj wylęgają, nimfy żywią się krwią z głowy.

Żywotność

Nitów, lub jaja wszy, może żyć nawet do 10 dni, ale będą musiały żywić się ludzką krwią po wykluciu. Dorosłe wszy mogą żyć przez okres do jednego miesiąca, w głowie człowieka, ale umiera w ciągu dwóch do trzech dni bez kontaktu cielesnego. Łączna długość życia wszy jest 40 do 50 dni, jeśli obejmuje pełny cykl życia: jajko, nimfy i dorosłe.

Zabawa Fakt

Termin "czepianiem" pochodzi od żmudnego procesu czesanie przez czyjeś włosy, aby znaleźć i usunąć wszy i ich jaja.