adcov.com

Jak długo trzeba Sue po Hurt w pracy?

Jak długo trzeba Sue po Hurt w pracy?


W przypadku wystąpienia szkody w pracy, pracownik jest zwykle objęte ubezpieczeniem odszkodowań pracodawcy. Działania prawne, lub "pozywa" będzie konieczne tylko wtedy, gdy przewoźnik ubezpieczeń odszkodowań robotnicze zaprzeczył roszczenia, gdy poszkodowany pracownik czuł to było prawnie niesprawiedliwe. Czasami, wypadku w pracy będzie organem zamiast jako osobisty szkody roszczenia (na przykład, gdy pracodawca ma zasięg kompensacyjny No pracowników, albo że istnieje jakikolwiek spór co do tego, czy relacja pracodawca-pracownik, istniała w chwili urazu). Dla każdego rodzaju roszczenia prawne istnieją terminy dla działań prawnych, które są określone jako "przedawnieniu". Terminy te różnią się od stanu.

Kto do sądu

Jeśli pracodawca ma pracowników ubezpieczenia odszkodowania, to można dochodzić roszczenia prawne wobec robotników ubezpieczeniowej odszkodowania. W przypadku obrażeń ciała, czynności prawne mogą zostać podjęte przeciwko pracodawcy osobiście, lub jakiekolwiek inne osoby lub podmiotu (na przykład, firma zamawiająca), które mogą zostać uznane za odpowiedzialne za szkody pracy.

Jeśli uszkodzony produkt lub narzędziem był zaangażowany w wypadku przy pracy, producent, dystrybutor i / lub sprzedawcy tego produktu może także być może zostać pozwany. To nie jest możliwe dwukrotne kąpieli wszelkie wpłacane wynikające z wypadku przy pracy. Jednakże, jeśli, na przykład, robotnicze przewoźnika odszkodowania wypłaca świadczenia, ale rannych powodzeniem realizuje pracownika szkody osobowe roszczeń wobec innego podmiotu, robotniczy przewoźnika odszkodowania będzie musiał być spłacony z osobistego rozliczenia szkody.

Workers 'Compensation

W roszczeń prawnych wobec przewoźnika odszkodowania dla pracowników, przedawnienie zmienia stan przez państwo. Kalifornia i Teksas zarówno egzekwować roczny przedawnienia, co oznacza, że ​​poszkodowany pracownik ma do jednego roku od daty wypadku przy pracy, aby złożyć wniosek o odszkodowanie. Na Florydzie, przedawnienia wynosi dwa lata, w stanach, w tym Vermont i Pensylwanii, przedawnienia wynosi trzy lata od daty szkody.

Personal Injury

Jeśli poszkodowany pracownik zamierza dochodzić roszczenia prawne obrażeń, ponownie statut różnić od stanu. W Vermont i Południowej Dakocie, na przykład, wniosek musi być wniesiony w ciągu trzech lat od daty szkody. W Oregonie przedawnienia wynosi dwa lata. Floryda umożliwia do czterech lat dla poszkodowanego pracownika do złożenia roszczenia osobiste szkody.

Odpowiedzialność za produkt

Pozwów odpowiedzialności za produkt są rzadziej realizowane w odniesieniu do pracy obrażeń, ale może doprowadzić do pomyślnego rozstrzygnięcia w odpowiednich warunkach. Na Florydzie, sprawy dotyczące odpowiedzialności za produkt musi być złożony w ciągu czterech lat; Montana i inne państwa nakładają trzyletniego przedawnienia; Luizjana prawo stanowe pozwala tylko na jeden rok od daty szkody dla roszczeń o odpowiedzialności za produkt, aby być złożone.

Rozszerzenia

W wielu przypadkach prawnych, państwowa przedawnienia w odniesieniu do wypadków przy pracy rzeczywiście zostały przedłużone. Czasami data niepełnosprawności jest używany, a nie od daty szkody, jako początek okresu, w którym wniosek może złożyć (na przykład, Zimmerman przeciwko WCAB (Pa Cmwlth 1991)).

Inne czasy, ustawa może być hojnie interpretowane przedłużyć termin - na przykład w sytuacji, w której poszkodowany pracownik nie był natychmiast świadomi stanu zdrowia wynikające z wypadku przy pracy.