adcov.com

Jak długo trzeba czekać, aby otrzymać certyfikat urodzenia?

Jak długo trzeba czekać, aby otrzymać certyfikat urodzenia?

Przegląd

Podstawy

Narodzin szczegółów certyfikatu wszystkie specyfiki urodzenia dziecka. Ważne informacje, takie jak nazwa i lokalizacja szpitala, nazwisko rodziców, wydanego przez lekarza, że ​​dziecko, w czasie narodzin i masy urodzeniowej i wysokości są wymienione na świadectwie urodzenia. Akt urodzenia może być wykorzystywane do różnych powodów, ale najważniejsze jest to, że uważa się za dowód, że osoba, akt urodzenia należy do rodzi naturalnie był obywatelem USA. Akt urodzenia może być również używany jako forma identyfikacji oraz, w niektórych przypadkach mogą być stosowane w miejsce paszportu przy przekraczaniu granicy z jednego kraju do drugiego (na przykład ze Stanów Zjednoczonych do Kanady).

W przypadku noworodków szpital albo wypełnić i wysłać w całej odpowiedniej dokumentacji do aktu urodzenia lub przynajmniej dać rodzicom do wypełnienia się. Adres na mail formalności do będzie na dokumentach. Dokumentów zostanie wysłany do lokalnego Departamentu Stanu Zdrowia. Niektóre państwa pozwoli akt urodzenia do być wysłane do rodziców, podczas gdy inne wymagają go odebrać osobiście. W większości przypadków pierwsze świadectwo urodzenia będzie kosztować 10 dolarów i dodatkowe kopie będzie 5 dolarów za sztukę.

Czas

Zamawiając akt urodzenia, czy to oryginał, gdy dziecko rodzi się lub kopii w późniejszym terminie, większość państw będzie trwać od czterech do ośmiu tygodni, aby ją wytwarzać. Może ulec zmianie w zależności od wielu czynników, w tym jakiej części kraju, w którym mieszkasz, a liczba urodzeń żądań certyfikatów otrzymanych w tym samym czasie. Jeśli podniesienie kopię aktu urodzenia w osoby, w większości państw zaleca się być przygotowany do czekać godzinę.

Ludzi, którzy mogą zażądać kopii

Ponieważ świadectwo urodzenia jest uważany za ważny dokument prawny, tylko niektóre osoby mogą żądać odpisu aktu urodzenia. Osoba, która jest wpisana na świadectwie może zażądać kopii w dowolnym momencie. Podobnie ludzie, wymienione jako rodzice w akcie urodzenia może również zażądać kopii. Jeśli mąż, żona lub dziecko uzyskuje Petycji sąd państwowy oni też mogą otrzymać kopię świadectwa urodzenia, choć będą musieli przedstawić dobre wyjaśnienie, dlaczego chcą jednego. We wszystkich tych sytuacjach, świadectwo urodzenia nie będą prezentowane bez pokazywania ważnego dowodu tożsamości w celu potwierdzenia tożsamości.