adcov.com

Jak długo po zapłodnieniu można stwierdzić, czy jesteś w ciąży?

Jak długo po zapłodnieniu można stwierdzić, czy jesteś w ciąży?

Koncepcja

Według Amerykańskiego Stowarzyszenia ciąża, implanty jaj do macicy sześciu do dwunastu dni po owulacji. Po wszczepieniu korpus zaczyna produkować hormony ciąża, hCG (human chorionic gonadotropin), który jest co testy ciążowe wykrywa się wskazywać na wynik pozytywny. Poziom hormonu podwaja się co 48 do 72 godzin w ciągu pierwszego trymestru.

Testy główna Ciąża

Amerykańskie Stowarzyszenie Ciąża, że ​​wynik testu ciążowego domu są 97% dokładność w przypadku prawidłowego stosowania. Chociaż wiele badań wskazuje, można sprawdzić, jak tylko pięć dni przed następnym okresie, najbardziej dokładne wyniki zostaną uzyskane po nieodebranych swój czas i najwcześniej test może dostarczyć dokładny odczyt jest 14 dni po zapłodnieniu. Badania różnią się czułość w wykrywaniu hCG w moczu. Gdy jajko wszczepiane do macicy określa jak wcześnie hCG będą budowane w systemie na tyle, aby stworzyć pozytywny wynik. Możesz sprawdzić na początku i być może uzyskać dodatni wynik. Jednakże, jeśli wynik jest negatywny, poczekać, aż dotarł do Ciebie okres i sprawdzić ponownie, jak wyniki będą bardziej dokładne w tym czasie.

Badania krwi

Badania przeprowadza się w krwi i gabinety lekarskie wykrywania poziomu hCG we krwi. Badania krwi są bardziej czułe niż testy moczu i może wykryć ciążę wcześniej niż badania moczu. Jednak większość lekarzy nie wykona badanie krwi, dopóki nie przegapić swój czas, aby zmniejszyć możliwość fałszywego wyniku.

Wykresy

W przypadku wykresów swoje cykle przewidzieć owulację, może masz inny wskaźnik ciąży. Podstawowej temperatury ciała ma nagły wzrost po owulacji i pozostaje stabilny do rozpoczęcia miesiączki, gdy powraca do poziomu sprzed owulacji. Niektóre kobiety doświadczają drugi skok podstawowej temperatury ciała po owulacji, gdy wystąpi implantacji. Jeśli ten drugi skok jest utrzymywany i zostały dokładnie biorąc i rejestrowanie temperatury codziennie rano, może to być oznaką ciąży, nawet zanim stracisz czas.

Wczesne objawy ciąży

Niektóre kobiety odczuwają objawy ciąży przed nieudanego okresu rozpoczynającego się już po wystąpieniu implantacji. Wczesne objawy ciąży mogą obejmować choroby rano, w silnej awersji do niektórych zapachów, zwiększoną tkliwość piersi i zwiększonej częstości oddawania moczu. Choć objawy te nie odnoszą się wyłącznie do ciąży, mogą być wczesnym objawem, że udane poczęcie nastąpiło.