adcov.com

Jak długo Opryszczka Ostatni?

Opryszczka jest chorobą przenoszoną drogą płciową, która powoduje owrzodzenia i pęcherze na ustach i narządach płciowych. Po nabyciu choroby, jest w organizmie na zawsze. Czas trwania i częstotliwość ognisk różnią się od osoby do osoby.

Początkowa Outbreak

Początkowy wybuch występuje zwykle od dwóch do 20 dni po ekspozycji na wirusa. Ten wybuch może wynosić od dwóch do czterech tygodni.

Nawroty

Nawracające wybuch może nastąpić w każdej chwili po początkowym jednego. Ogniska te zdarzyć, średnio cztery razy w roku, a ostatni do dwóch tygodni.

Częstotliwość

Liczba ognisk zwykle zmniejsza się w czasie. Kiedy początkowo nabyć wirusa, to jest wspólne mieć wybuch co kilka tygodni. Po wielu latach, może być tylko jeden wybuch roku.

Leczenie

Nie ma lekarstwa na zakażenia wirusem opryszczki. Leki przeciwwirusowe są stosowane, aby zmniejszyć czas trwania i częstotliwość wybuchów.

Częstość

Szacuje się, że jedna na pięć młodzież i dorośli są zakażone opryszczka narządów płciowych. Do 80 procent dorosłych Amerykanów ma opryszczka jamy ustnej, powszechnie określane jako opryszczka lub opryszczka.