adcov.com

Jak długo HPV Weź pokazać się?

Jak długo HPV Weź pokazać się?


HPV, najczęstszą chorobą przenoszoną drogą płciową, znany również jako wirus brodawczaka ludzkiego. Istnieje od 30 do 40 typów wirusa HPV, które są przekazywane przez kontakt seksualny.

Istnieją ogólne kategoryzacje wirusa: niskiego ryzyka i wysokiego ryzyka. Niskie ryzyko powoduje brodawki formularz. Forma wysokiego ryzyka powoduje raka. HPV typu 16 i 18 przyczyną do 70 procent raka szyjki macicy.

Efekty

HPV może powodować brodawki narządów płciowych lub prowadzić do wielu nowotworów, które mają wpływ na męskie i żeńskie organy płciowe, w tym raka szyjki macicy, pochwy i sromu u kobiet, rak prącia u mężczyzn. HPV może prowadzić do raka odbytnicy lub odbytu u obu płci.

Brodawki wyglądają jak małe, białe lub kolorowe kalafior flesh kształcie narośli i czuć lekko szorstki w dotyku. Różnią się one pod względem wielkości i liczbie. Mogą one być widoczne lub filcu w obszarze genitaliów, w czasie zabiegu lub ginekologicznego (rzadko) do jamy ustnej lub gardła.

Rama czasowa

Brodawki mogą pojawić się w ciągu kilku tygodni do kilku miesięcy początkowej infekcji, jednak ważne jest, aby zauważyć, że nie każdy zakażonych HPV rozwinie płciowych. Ludzie mogą zarazić się bez zewnętrznego znaku wirusa i bez żadnych objawów, co wirus niezwykle łatwy do przekazania, nie wiedząc, że był zawsze obecny. W niektórych przypadkach wirus zajmuje roku wszelkie objawy przedstawić.

Ostrzeżenie

Zakażenia HPV mogą być traktowane, ale może jeszcze powrócić. Leczenie brodawek nie ma wpływu na podstawowy wirusa. Brak leczenia wirusa poza to, co układ odpornościowy może zarządzać na własną rękę.

System immunologiczny, w większości przypadków, usuwa wirusa w okresie dwóch lat, niezależnie od tego, czy to jest niskie ryzyko odkształcenia lub wysokie ryzyko. Osoby z długotrwałych zakażeń są na większe ryzyko rozwoju zmian nowotworowych w wyniku infekcji.

Znaczenie

Natomiast układ immunologiczny może być odporny na infekcję przez dłuższy okres czasu, wirus może powodować zmiany w komórkach, które prowadzą do raka. Niektóre szczepy wirusa HPV są znane umieścić zakażonych wyższe ryzyko rozwoju choroby nowotworowej.

Badanie cytologiczne są ważnym narzędziem w walce z rakiem szyjki macicy, a skutki uboczne choroby nie pojawiają się aż choroba jest w zaawansowanym stadium. Badania cytologiczne może ostrzegać lekarzy do zmian w szyjce macicy, które sygnalizować raka.

Istnieje również test DNA, które mogą wskazywać na zakażenia HPV. Badanie cytologiczne i monitoring okolicy narządów płciowych są niezbędne, aby złapać nowych erupcji lub ciągłe problemy z HPV.

Rozważania

Ponieważ zakażenie obejmuje skóry, a także na błony śluzowe, to jest łatwiej rozprowadzić HPV oraz prezerwatyw może nie chronić przed zakażeniem. Wirus można uzyskać poprzez seks oralny, seks analny, obcowania, pieszczoty i skórę do kontaktu ze skórą. HPV może być przekazywana (rzadko) z matki na dziecko podczas porodu.