adcov.com

Jak długo Czy Plan B Pracy?

Plan B jest środkiem antykoncepcyjnym, który może być używany po kobieta miała seks bez zabezpieczenia i pragnie, aby zapobiec ciąży. Mimo, że jest bezpieczny i skuteczny sposób zapobiegania ciąży, zaleceniami producenta muszą być przestrzegane w celu zapewnienia maksymalnej skuteczności.

Jaki jest plan B?

Plan B jest marką awaryjnych pigułek antykoncepcyjnych produkowanych przez DuraMed Pharmaceuticals. Pigułki antykoncepcji łączenie syntetycznych hormonów w jednej dużej dawce i może zapobiec niezamierzonej ciąży, gdy podjęte w ramach ograniczonej liczby godzin po niezabezpieczonym stosunku.

Jak działa plan B Pracy?

Mechanizm działania polega na Plan B działa opóźniania lub zapobiegania owulacji, co oznacza, jajnika nie będzie produkować jajka dla plemników do zapłodnienia. Bez realnego jaj, sperma ma dokąd pójść i ostatecznie giną.

Jeśli kobieta ma plan B, po tym jak już się za miesiąc, owulacji, hormony w pigułki antykoncepcji będzie zapłodniona komórka jajowa nie może dołączyć do ściany macicy. Bez tego działania, wynikające zarodek, jeśli istnieje, zostanie wydalony w trakcie miesiączki kobieta nigdy nie wiedząc.

Kiedy przyjmować Plan B

Kobieta, która miała seks bez zabezpieczenia i nie chce ryzykować ciążę musi mieć plan B w ciągu 72 godzin od stosunku. Ponieważ koncepcja występuje zwykle w ciągu trzech do pięciu dni od stosunku, Plan B muszą być podejmowane w dolnym progu tym czasie. Plan B nie jest skuteczny w zakończenia istniejącej ciąży, więc raz zarodków przywiązuje się do ściany macicy, antykoncepcja awaryjna jest nieskuteczna.

Jak skuteczna jest plan B?

Chociaż skuteczność antykoncepcji Plan B jest generalnie wiarygodne, gdy podjęte w ciągu 72 godzin od stosunku, to jest najbardziej skuteczny, gdy podjęte jak najszybciej. Gdy podjęte w ciągu trzech dni po stosunku, szansa Plan B jest 87 proc.

Gdzie kupić plan B

Plan B jest dostępny w aptekach i przychodniach planowania rodziny ogólnopolskich. Mimo, że był kiedyś tylko na receptę leki, jest już dostępna over-the-counter. Aby dokonać zakupu, należy być przygotowanym, aby pokazać swój identyfikator wydany przez państwo, ponieważ musisz mieć ukończone 18 lat. Koszt waha się od 25 do 60 $ w zależności od lokalizacji.

Uwagi dotyczące Biorąc Plan B

Ważne jest, aby nie polegać na Plan B jako jedyne źródło kontroli urodzeń. Biorąc pigułki antykoncepcyjne lub wykorzystując inne metody antykoncepcji zwiększyć szanse na zapobieganie ciąży. Ponieważ plan B nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, takich jak HIV, ważne jest, aby używać prezerwatyw, chyba że ty i twój partner zarówno przetestowano na choroby przenoszone drogą płciową i są monogamiczne.