adcov.com

Jak dla suchej i łuszczącej się powieki

Suchą, łuszczącą się powieki mogą być objawem zakażenia lub zapalenia, które wymaga pomocy medycznej, ale mogą także pojawić się jako reakcja na niektóre produkty skóry i oczu lub wynikać ze zmian hormonalnych. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zmniejszyć dyskomfort, wraz z wytycznymi do określania, czy należy do lekarza.

Instrukcje

1 Zidentyfikuj przyczynę problemu, jeśli to możliwe. Jest to szczególnie ważne, jeśli twoje oczy są czerwone, opuchnięte, lub swędzenie. Czy ostatnio próbował nowego okulisty lub produkt do pielęgnacji skóry, które mogą być przyczyną reakcji? Czy zasnął podczas noszenia makijażu oczu i / lub soczewki kontaktowe? Czy jesteś na jakiekolwiek leki, które mogą być przyczyną objawów? Jeśli żaden z nich nie pojawiają się możliwości, sprawdź sekcję Zasoby na więcej pomysłów i umówić się z lekarzem w celu przeprowadzenia dalszych badań. Jednak, następujące kroki mogą pomóc uspokoić oczy w międzyczasie.

2 Pamiętaj, aby usunąć makijaż oczu całkowicie przed snem w nocy. Użyj hipoalergiczny płyn do usuwania makijażu oczu oraz wacik i sprawdzić swoje oczy na wszelkie resztki śladów maskary po gotowe.

3 Zastosuj sztuczne maści lub żelu łzawiącego do oczu przed pójściem spać. Nie należy używać do tego celu kropli, chyba że są grubsze formuła przeznaczona do stosowania na noc.

4 Jeśli nie obecnie używać krem pod oczy, znaleźć taki, który jest wykonany dla skóry suchej, wrażliwej i stosować rano i wieczorem. Jeśli używasz kremu teraz, za trudny inną, łagodniejszą marki.

5 Jeśli Twoje powieki się suche i łuszcząca się rano, wymieszać równe części szampon dla dzieci i zimnej wody, zanurzyć wacika lub piłkę w mieszaninie, i zimnica delikatnie nad nimi, aby usunąć wszelkie pozostałości i koją skórę. Osuszyć czystym ręcznikiem lub innym wacikiem. Nie trzeć.

6 Zastosuj zimne okłady. Użyć gaza nasączoną w wodzie z lodem lub używaną torebkę, że już przechowywać w lodówce przez 15-20 minut. Zostaw okłady na co najmniej 2 minuty, ale nie dłużej niż 20 minut.

7 Podziemny ochotę pocierać oczu, nie ważne jak bardzo swędzą! Zastosowanie sztucznych łezki zamiast. Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, należy używać marki, który jest wolny od środków konserwujących; niektórzy ludzie reagują na środki konserwujące w tych kropli.

8 Zwiększ ilość oleju omega-3 w diecie, jedząc więcej ryb i / lub suplementów. Gruczoły w powiekach wydzielają olej, który pomaga smarować oczy i omega-3 olej pomoże im produkować więcej. Należy również ograniczyć spożycie kofeiny i pić więcej wody, aby utrzymać się lepiej nawilżona.