adcov.com

Jak dbać złamanego paznokcia na ludzi

Jak dbać złamanego paznokcia na ludzi


Złamanie paznokieć może być bardzo bolesne i stworzyć ryzyko infection.Understanding kroki i metody opieki nad złamanym paznokieć może pomóc uzdrowić szybciej i zmniejszyć potrzebę poszukiwania lekarza.

Instrukcje

1 Podnieś stopkę tak paznokieć przestanie krwawić. Paznokcie mają tendencję do krwawień przez długi czas po ich zostać ranny. Podnosząc stopę pomoże zmniejszyć czas potrzebny do zatrzymania przepływu krwi.

2 Tapicerka złamany paznokieć, aby uniknąć szkód w przyszłości. Użyj czystych obcinacz do paznokci do wykończenia paznokci z powrotem do krawędzi kontuzji. Jeśli kawałek paznokcia jest przemieszczane lub wiszące pod kątem, przyciąć go, aby uniknąć go złapać w bandaż lub na skarpety i spowodować dalsze szkody lub bólu. Przycinanie także zapewnić lepszą bazę do płukania i leczeniu obrażeń.

3 Dotknięte palec i paznokci z roztworem antyseptycznym. Pamiętaj, aby go spłukać całkowicie. Pozwól paznokieć i palców do całkowitego wyschnięcia przed nałożeniem jakichkolwiek bandaż na palcu. Umieszczanie opatrunku na kontuzjowanej paznokci przed wyschnięciu zwiększa ryzyko infekcji.

4 dotkniętych owinąć palec i paznokieć z czystą, suchą gazą bandażem. Jeśli nie ma gaza, stosować duże opakowaniach jednostkowych i pre-taśmą bandaż. Owiń go wystarczająco mocno, aby zatrzymać się, ale nie tak mocno, że naciska na rannych paznokieć.

5 Zdejmij opatrunek raz dziennie i moczyć palec z antyseptyczne na kilka minut. Przerwać ten krok, gdy paznokieć spada lub pozostaje na miejscu bez bólu.

Wskazówki:

  • Nosić otwarte palcami buty lub buty z obszernej nosek dla pierwszych kilku dni po urazie paznokieć pozwalający uniknąć wcierać przez buta.
  • Jeśli palce wokół paznokcia zmienia jasnoczerwony, pęcznieje, albo wypełnia ropą, zasięgnąć porady lekarza.