adcov.com

Jak dbać o złamaniu nadgarstka

Jak dbać o złamaniu nadgarstka


Złamania nadgarstka jest powszechną formą urazu kości u osób starszych i dzieci. Osoby w podeszłym wieku są podatne ze względu na łamliwość kości nadana wieku, a małe dzieci mają miękkie kości, które są bardziej podatne na uszkodzenia. Jest to bolesne doświadczenie, a może to potrwać kilka miesięcy dla osoby, aby odzyskać swoją pełną mobilność nadgarstka i siłę. Dowiedz się, jak dbać o złamaniu nadgarstka, w tym technik rozciągających i wzmacniających, które pomogą Ci odzyskać jak najszybciej.

Instrukcje

1 Praktyka pierwszej pomocy w przypadku wystąpienia kontuzji nadgarstka. Umieść nadgarstek na temblaku, aby utrzymać go na wzniesieniu, i zastosować okład z lodu na nadgarstku, aby zmniejszyć obrzęk. Idź do centrum medycznego w nagłych wypadkach natychmiast do pomocy i kontroli.

2 Get zdiagnozowana. Złamany nadgarstek jest często wynikiem upadku lub podobnego wypadku i jest zwykle błędnie jako zwichnięcie nadgarstka. Typowe objawy wskazujące w kierunku złamania niż zwichnięcie to ciężki obrzęk, drętwienie i ból przedramienia, który nie znika. Lekarz będzie prześwietlenie, aby określić, czy jest to złamanie nadgarstka.

3 szyny lub nosić gips po złamane kości wyrównywana przez obu operacji lub fizycznej manipulacji kości. Zazwyczaj osoby muszą nosić wsparcie dla sześciu do ośmiu tygodni. W tym czasie lekarz rentgenowskie nadgarstka w tygodniu, aby zapewnić kości goją się w odpowiednim ustawieniu.

4 Wykonaj ćwiczenia rozciągające po obsadę czy szyny usunięty. Funkcja ta powoli wraca do obszaru nadgarstka i rozluźnia napięcie mięśni wokół obszaru rannych. Rozciągnąć zakres nadgarstka w ruchu. Podkręć przekazania przez pięć sekund, a następnie zrelaksować na pięć sekund, a następnie zginaj tyłu przez pięć sekund. Powtórz 10 razy.

5 Wyciągnij nadgarstek dalej za pomocą drugiej ręki i naciskając tył odzyskiwania strony w dół przez 30 sekund. Rozciągać się w kierunku przeciwnym poprzez wciśnięcie wewnętrznej części dłoni w górę przez 30 sekund. Czynność powtarzać trzy razy.

6 Wyciągnij swoje przedramię, aby przetestować swoje pronacji, ponieważ może to stały się mocno po tym nieruchome w gipsie lub szyna. Zginać kolano do 90 stopni kątem prostym. Włącz ręki palma-up na pięć sekund, a następnie dłoni w dół przez pięć sekund. Powtórz 10 razy.

7 Czy ćwiczenia wzmacniające dla nadgarstka po jesteś w stanie rozciągnąć i pełne kroki od 3 do 5 nie odczuwając bólu. Pomaga to wzmocnić osłabione stawu nadgarstkowego i ochrony przed przyszłymi urazów okolicy. Trzymaj puszkę warzyw w ręce z tyłu ręce wskazując ku ziemi. Przesuń rękę zginać nadgarstek, następnie dolną do swojej pierwotnej pozycji. Powtórz 10 razy. Włącz dłonią tak tył dłoni stoi sufit wciąż trzymając puszkę. Zginać nadgarstek w górę, a następnie z powrotem w dół. Powtórz 10 razy.

8 nosić szynę na rękę, kiedy nie rozciągając lub wzmocnienie swojego nadgarstka, jeśli martwisz się o ponowne szczelinowania stawu, czy twoje kości są na tyle słabe, że lekarz uzna to za klamra konieczne. Klamra można uzyskać z większości aptek i drogerii.

Wskazówki:

  • Złamany nadgarstek może wskazywać na problemy ze swoim zdrowiem i gęstości kości. Porozmawiaj z lekarzem na temat technik wzmacniania kości, takich jak zmiany w stylu życia i suplementacji wapnia.