adcov.com

Jak dbać o Shin Szyny

Jak dbać o Shin Szyny


Masz dość czekania na uboczu na goleniach zatrzymać palenie? Możesz mieć piszczele szyn, stan spowodowany przez słaby piszczelowego przedniego (shin) mięśnia brzuchatego łydki i napięty mięsień (łydka). Wykonując czynności opisane poniżej, możesz być z powrotem w akcji w ciągu tygodnia lub dwóch.

Instrukcje

1 Działalność Zatrzymaj, gdy czujesz ból w goleniach. Nie trudne to.

2 Ice mięśnie, jak tylko to możliwe od 15 do 20 minut. Jeśli to możliwe, owinąć okład z lodu wokół goleni z elastycznym bandażem do kompresji powierzchni i zmniejszyć obrzęk.

3 Podnieś nogę powyżej serca. Kilka poduszki pod nogi powinny wystarczyć.

4. Po kilku dniach, wzmocnić mięśnie przednich shin z następującym ćwiczeniu: Wyciągnij swoje palce w kierunku nosa, jak w przypadku zabierania nogę z pedału gazu. Przytrzymaj przez 5 sekund; zrelaksować. Powtórzenie 20 razy, kilka razy w ciągu dnia.

5 rozciągnąć mięśnie łydki. Zobacz Jak rozciągnąć mięśnie łydki.

6 Rozpocznij ćwiczenia wytrzymałościowe, kiedy ból całkowicie ustąpił.

Wskazówki:

  • Odpoczynku nogi na kilka dni przed rozpoczęciem wzmacniające mięśnie i ćwiczenia wytrzymałościowe.
  • Nosić odpowiednie buty do aktywności. Uruchamianie buty do biegania; Czółenka są dla sportu sądowych. Ponadto może być konieczne ortotyka butów dla dodatkowego wsparcia.
  • Rozciągnąć przed i po treningu, aby zminimalizować możliwość uzyskania shin.
  • Cross-pociąg. Alternatywne wysokiego i niskiego uderzenia wpływ działania układu sercowo-naczyniowego, takie jak pływanie lub jazda na rowerze, aby zmniejszyć siłę na powtarzalne goleniach.
  • Jeśli szyny shin nadal problem, skontaktuj się z fizjoterapeuta lub podiatry do specjalistycznego leczenia.
  • Skurcze lub ból łydki od chodzenia, które ustępują z resztą może być znakiem przestankowym, poważny stan wskazujący zmniejszenie przepływu krwi do nóg. Częściej u osób starszych i chorych na cukrzycę, ten objaw może wskazywać na chorobę naczyniową i powinny być oceniane przez lekarza.
  • Informacja ta nie jest przeznaczona jako substytut profesjonalnej porady lekarskiej lub leczenia.