adcov.com

Jak dać modułu bolus heparyny

Jak dać modułu bolus heparyny


Heparyna jest również nazywany "rozcieńczalniki krwi" i jest wykorzystywany do różnych stanów medycznych, takich jak zapobieganie skrzep zakrzepicy żył głębokich (DVT), aby zatrzymać wzrost skrzepów, które zostały już utworzone w naczyniach krwionośnych. Jest on również stosowany w małych ilościach w celu zapobieżenia tworzeniu się skrzepów krwi w cewnikach lub zamków heparyny, nazywany również "heplocks", które pozostały w żyłach w okresie czasu. Heparyna może być również podane głęboko pod skórą, jak i rozcieńczonym roztworem być wstrzykiwane do podawania dożylnego (IV) cewników.

Instrukcje

1 Ustal wagi dozujące, załadunek i dawki szybkość infuzji leku. Normalnie, aptekach szpitalnych już zostanie napełniona strzykawka ma zostać podana pacjentowi.

2 Uzyskanie, przegląd i sprawdzić dokładność i kompletność zlecenie lekarza. Sprawdź leki z rzędu. Oceń rekord wykresu lub leków dla pacjenta poprzedniej dawki i miejsca. Sprawdzić odpowiednie wartości laboratoryjnych związanych z heparyną protokołu terapeutycznego, jeśli jest to pierwsza dawka pacjenta.

3 Umyj ręce i przygotować leki. Czy niezależne podwójne sprawdzenie leków, jeśli heparyna jest uważany za "lek wysokiej alert" w szpitalu. W przeciwnym razie, po raz drugi lub trzeci licencji indywidualne sprawdzenie lek nie zaszkodzi i zwiększy bezpieczeństwo podawania leków.

4 Zakończenie procesu identyfikacji pacjenta. Zapytaj o imieniu pacjenta. Jeśli pacjent nie reaguje, sprawdź opaskę pacjenta do prawidłowej nazwy i numeru identyfikacyjnego medycznych na zamówienie lekarza. Gdy tożsamość pacjenta jest potwierdzone, wyjaśnić procedurę dla pacjenta. Zawsze należy pamiętać, że tylko dlatego, że pacjent nie może mówić, to nie znaczy, że nie słyszy.

5 Umyj ręce i rękawiczki Don. Wybierz żyły, w którym chcesz dać heparyny w bolusie. Najlepiej wybrać dużej żyły, na przykład do żyły zgięcia znajduje się w dołu ramienia. Przetrzeć miejsce wacikiem nasączonym alkoholem i poprosić pacjenta, aby się zrelaksować. Przytrzymaj żyłę, a następnie wprowadzić igłę pod kątem 45 stopni i powoli wstrzyknąć lek bez zasysania. Poinformować pacjenta, aby nie poruszać, ponieważ może to spowodować zasinienie lub krwawienie.

6 Naciśnij przycisk 2-przez-2-calowy pad do gaza miejscu wstrzyknięcia i przytrzymać do dwóch minut, jeśli pacjent jest krwawienie. Nigdy nie używaj alkoholu nacisnąć wacika na miejscu, ponieważ alkohol sprzyja więcej krwawienia. Nie trzeć miejsca.

7 Wyrzucić strzykawkę przenośnego lub ścianie pojemnika na ostre przedmioty. Usuń rękawice i umyć ręce.

8 oceny i udokumentowania reakcję pacjenta na wtrysku, i zanotuj jakiegokolwiek krwawienia lub działań niepożądanych. Zgłoś się do lekarza o wszelkich nieprawidłowych wyników lub efektów ubocznych.

Wskazówki:

  • Heparyna jest lekiem, który jest tradycyjnie podawano bolus IV 5000 do 10000 jednostek heparyny, a następnie we wlewie 1000 sztuk na godzinę, w zależności od każdego protokołu polityki administracji szpitala na heparynę.
  • Monitorowanie krwawienia, takich jak krwawienie z dziąseł, siniaki, czarne stolce smoliste, brązowym wymiocin i krwawienia z nosa. Sprawdź związanych laboratoria na protokole.