adcov.com

Jak czytać wyniki test ciążowy

Najczęściej stosowane test ciążowy jest znany jako Early Start Ciąża Test Kit lub EPT, który jest sprzedawany over-the-counter. Według Drugs.com, testy ciążowe domu są 99 procent dokładność wykrywania wczesnych stadiów ciąży. Jednakże, biorąc jeden test ciążowy nie zawsze jest skutecznym sposobem określenia ciążę jako część kobiet w ciąży może nie mieć wystarczająco dużo hormonu ciążowego w moczu po nieudanego okresu, aby pokazać wyniki ciąży na badania.

Instrukcje

1 Użyj test ciążowy zgodnie z instrukcją na opakowaniu i upewnić się, że końcówka chłonne otrzymuje przepływ moczu, który trwa co najmniej pięć sekund. Dla większości testów można też zanurzyć koniec do świeżego moczu.

2 Połóż test na płaskiej powierzchni po to było moczone w moczu i odczekać dwie minuty. Niektóre testy mogą wymagać czekać dłużej, a niektóre testy mogą również wykazywać lekki ruch tam iz powrotem, aż będzie gotowa. Upewnij się, że test nie zostanie dotknięty w tym czasie.

3 zwracać uwagę na linię, która pojawia się w małej kwadratowej części testu. Jeśli nie pojawi się linia, test przeprowadzono nieprawidłowo, a nowe testy będą musiały być podjęte. Upewnij się także, aby przeczytać test w ciągu pierwszych 10 minut po zakończeniu.

4 Poszukaj znakiem minus (-) na badania w celu ustalenia, że wyniki są ujemne i że nie jesteś w ciąży. Weź kolejny test, jeśli jeszcze nie masz okres, w ciągu tygodnia, oraz skontaktować się z lekarzem, jeśli nadal się wynik negatywny, ale nie już rozpoczęła swój okres.

5 Spójrz na znak plus (+) na badania w celu ustalenia, że wyniki są pozytywne, co oznacza, że jest w ciąży. Upewnij się do lekarza po tym, jak otrzymała pozytywne wyniki.