adcov.com

Jak czytać wyniki cholesterolu LDL testowe

Jak czytać wyniki cholesterolu LDL testowe


Cholesterol jest woskowata substancja, która odbywa się w krwi. Nasze ciała, że ​​niektóre, a niektóre mamy z żywności. Cholesterol jest w kilku rodzajach, ale są dwa słyszymy o najczęściej: "dobrego" cholesterolu HDL oraz "złego" cholesterolu LDL, który w dużych ilościach może narazić Cię na ryzyko chorób serca. Czytać wyniki badań cholesterolu dokładnie zrozumieć ryzyko.

Instrukcje

1 zapoznać się całkowity cholesterol jako sumę HDL, LDL i innych typów poziomów cholesterolu.

2. Zastanów się, jak wyniki badań LDL optymalny, jeśli nie masz podwyższone ryzyko i cholesterolu LDL poniżej 100 mg / dl. Pacjenci wysokiego ryzyka powinny mieć na celu obniżyć poziom cholesterolu LDL do 70 mg / dl lub mniej.

3 Przeczytaj wyniki od 100 do 130, jak normalne i odczytać poziom 130 do 159 za granica. W tym momencie ryzyko rozwoju chorób serca wzrasta.

4 Uwaga, że poziom między 160 i 189 są uważane za duże ryzyko i tych z 190 mg / dl lub więcej, są uważane za bardzo wysokie ryzyko.

5 Należy przestrzegać najnowszych ustaleń. Jeśli ogólny stan zdrowia daje na wysokie ryzyko chorób serca, należy obniżyć poziom cholesterolu LDL poniżej 100 mg / dl i ewentualnie mniej niż 70. Jeśli pacjent umiarkowanego ryzyka, należy zmniejszyć do mniej niż 130 mg / dL. Jeśli jesteś w grupie niskiego ryzyka, zachować to mniej niż 160 mg / dl.

6. Pamiętaj, że te wytyczne dotyczące poziomu cholesterolu są po prostu wytyczne. Istnieją inne czynniki, które należy uwzględnić w ogólny stan zdrowia, które przyczyniają się do ryzyka wystąpienia chorób serca. Omów wyniki z lekarzem, jeśli poziomy są w wyższym zakresie.

7 Zmniejszenie stężenia cholesterolu LDL, jeśli trzeba. Twój lekarz może skierować Cię na specjalnej diecie lub przepisać leki na obniżenie poziomu cholesterolu. Nawet jeśli poziom jest optymalny, wybrać zdrowe nawyki dotyczące ćwiczeń, diety i stylu życia.

Wskazówki:

  • Tak jak wysoki poziom cholesterolu LDL może narazić Cię na większe ryzyko chorób serca, więc może niski poziom cholesterolu HDL. Dokonywać zdrowych wyborów w swoim życiu, aby uzyskać najlepszą równowagę ciała.
  • Zdrowe wyniki testów dla kogoś innego może nie być pożądane wyniki. Twoje inne czynniki ryzyka chorób serca i ilości cholesterolu sprawia, że ​​twoje ciało na własną rękę należy również rozważyć. Przedyskutował wyniki testu z lekarzem, jeśli masz jakiekolwiek pytania.