adcov.com

Jak czytać wskaźnik uwapnienia wieńcowego

Według Narodowego Serca i Płuc Instytutu krwi, choroba wieńcowa (CAD) jest główną przyczyną śmierci w USA Pomimo wiedząc o wielu znanych czynników ryzyka, wiele zgonów nadal występuje. Dlatego też testy, które wykrywają CAD czynników ryzyka może dostarczyć ważnych informacji o możliwych poziomów zwiększenie ryzyka i tym samym prowadzić do interwencji przed wystąpieniem poważnych uszkodzeń. Wieńcowej wynik wapnia, uzyskiwany przez tomografii wiązki elektronowej lub wielorzędowej tomografii komputerowej jest jednym z takich badań. Wapń w tętnicach wieńcowych jest markerem diagnostycznym miażdżycy. Stopień zwapnienia mogą przewidzieć możliwość CAD. Wieńcowej wynik wapnia jest jeden numer. Zakresy wynik zapewnić oszacowanie ryzyka.

Instrukcje

1 interpretować wynik wapnia zero jako bardzo dobre wieści. Sugeruje to, nie do zidentyfikowania tablicę w sercu, co do prawdopodobieństwa CAD mniej niż 1 procent, jak również wysokie prawdopodobieństwo nie ma zwężenie (zwężenie) w tętnicach wieńcowych. Ryzyko serca razie w ciągu najbliższych 10 lat z tego odkrycia jest mniej niż 2 proc.

2 Należy pamiętać, że z wynikiem wapnia między 1 i 80, kilka małych tablica nie istnieje, ale prawdopodobieństwo, masz CAD jest niska. Jednak ryzyko rozwoju powikłań sercowo-naczyniowych jest trzy razy większa od ludzi bez wapnia. To stawia jednostkę w umiarkowanym obaw więcej rozwoju miażdżycy.

3. Należy mieć na uwadze, że kiedy coronary wynik wapnia pomiędzy 80 i 400, jest ośmiokrotnie większe ryzyko objawowej choroby w przyszłości, nawet w czasie testu, nie była prawdopodobnie nie CAD na tyle znaczące, aby powodować rzeczywista przeszkoda tętnic wieńcowych.

4. Bądź bardzo zaniepokojony tym, że z wieńcowej uwapnienia powyżej 400, oznacza to znaczną ilość ciężaru płytek w sercu i najprawdopodobniej jakiś zwężenie tętnic serca. Współczynnik ryzyka w porównaniu do osoby, bez wapnia w tętnicach wieńcowych jest 25 razy wyższa. W tym momencie, scan serca powinny być powtarzane w roku.

Wskazówki:

  • Jeśli stawka jest wzrost wapnia jest większa niż oczekiwano na swój wiek, powinien wskazywać na potrzebę przeprowadzenia dodatkowego badania, na podstawie informacji uzyskanych z Uniwersytetu Illinois w Chicago.
  • Nikt nie powinien ignorować wysokie wieńcowych wyniki wapnia, ponieważ dowody wysokiego ryzyka CAD jest znacząca. Nawet wynik w umiarkowanej strefie jest znakiem modyfikacji czynników, takich jak dieta i ćwiczenia, że ​​miażdżyca uderzenia.