adcov.com

Jak czytać studia jaskółka

Jak czytać studia jaskółka


Badanie baru jaskółka jest test diagnostyczny, który służy do identyfikacji przyczyn objawów, takich jak bolesne problemy połykania, problemy żołądkowe, zgaga, ból w przełyku, umiarkowany do silnego bólu brzucha, krwawych wymiotów, krwawe stolce lub niewyjaśniona utrata wagi. Badanie jest wykonywane przez radiologa.

Instrukcje

Jak czytać studia jaskółka

1 Ustaw się na spotkanie ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu, aby omówić swoją chorobę i objawy. Skierowanie jest napisane do konkretnego radiologa z zamówień na badanie należy połknąć baru wstępnie. Radiolodzy mogą wykryć obecność guzów, polipów, nadżerek, owrzodzeń, lub innych zaburzeń przewodu pokarmowego mających do czynienia z ruchomymi żywności poprzez system za pomocą technologii rentgenowskiej i siarczan baru.

2 Zaplanuj swoją wizytę w radiologa, a następnie procedura może być formowane. Pielęgniarka poda 1 1/2 szklanki płynu siarczan baru, gruby, kredowy, metaliczny napój, który ma działać jako barwnik kontrastowy. Gdy przechodzi przez przewód pokarmowy, baru widać na rentgenowskiego. Procedura jest prosta i zwykle trwa około godziny. Pielęgniarka bezpiecznie przypiąć pacjenta do tabeli leżącego na plecach. Procedura rozpoczyna się tabela powoli zaczyna przechylać się do przodu, podczas gdy promienie rentgenowskie są brane ponownie i ponownie roztwór baru przechodzi przez układ trawienny.

3 Tabela przechyli się w różnych kierunkach, aby przesunąć baru około wewnątrz korpusu i zatrzymuje się, gdy pacjent wraca do pozycji poziomej poproszony o kilka kolejnych łyków roztworu baru i końcowy x-ray wykonaniu. Może być poproszony do picia więcej cieczy podczas badania, a ciśnienie może być stosowany w różnych częściach ciała.

4 Kiedy rentgenowskie są rozwijane, radiolog będzie mógł wyraźnie zobaczyć wszystkie nowotwory lub obszary troski w ciemnym miejscu wśród białej rozwiązania kontrastu. Na szarym tle obszarów może być nowotwory lub inne guzy, polipy, owrzodzenia, nadżerki, lub jakiekolwiek inne zaburzenia przewodu pokarmowego mających do czynienia z ruchu żywności przez system i są widoczne na skanie przy użyciu technologii rentgenowskiej i siarczan baru.

5 radiolog prześle diagnozę i skanuje z powrotem do pierwotnego pacjenta lekarz po wyniki są obliczane. Możesz przeglądać skany z lekarzem, gdy ustalone zostanie, na kursach leczenia, które mogą obejmować procedury chirurgiczne, zmiany w diecie lub wprowadzenie leków. Skany można wykryć Achalazja, raka przełyku i żołądka, choroby refluksowej przełyku, polipy, wrzody, łzami w błony śluzowej żołądka i przełyku, zwężenia.

Wskazówki:

  • Badania RTG kontrastowe przełyku często są wstępnie na pacjentów, którzy cierpią z powodu zaburzeń genetycznych Sandhoffa choroby, znany także jako zespół Jatzkewitz-Pilz. Choroba Sandoff powoduje zaburzenia pamięci lipidów u osób z niedoborem enzymów heksozoaminidazy B, beta-A i beta-heksozoaminidazy, które powodują to lipidy budować szczególnie w płucach. Ta choroba może objawiać się poprzez różnych problemów, takich jak trudności lub niezdolność do przełknięcia i aspiracji, gdzie jedzenie i płynne cząstki są wciągane do fałdów głosowych do tchawicy. Nieleczona choroba może rozwijać się w tym zachłystowe zapalenie płuc, które może być śmiertelne.
  • Po teście baru połknąć, można spodziewać się przeżyć zaparcia, więc to musi, że można pić mnóstwo wody, aby pomóc wypłukać rozwiązanie.