adcov.com

Jak czytać sercem tomografii komputerowej

Tomografia komputerowa (znany również jako użyciu tomografii komputerowej) to zaawansowane techniki obrazowania medycznego, że wielu lekarzy, w tym kardiologów, używać do obrazowania serca. Pozwala lekarzy aby zobaczyć strukturę serca i szukać nieprawidłowości, które mogą przyczyniać się do problemów sercowo-naczyniowych.

Instrukcje

1 Wskaż płaszczyznę cięcia. Ogólnie, skanowanie CT serca są wykonane jako przekroju. Oznacza to, że obraz zostanie uznany poziomej przeciąć piersi (z perspektywy osoby stojącej w górę). Często będzie wskazane w uwagach dołączonych do skanowania.

2 Orient obrazu. W przypadku skanowania CT większe komory serca są komór powinny być na dnie skanowania. Ponadto, z lewej strony serca zazwyczaj są większe w tomografii niż po prawej stronie.

3 Określ położenie cięcia. CT obrazy skanowania zostanie podjęta na wielu poziomach, więc ważne jest, aby określić, gdzie obraz jest od. Identyfikacja dwupłatkową i trójdzielnej zawory lub inne główne struktury pomoże Orient co do lokalizacji obrazu.

4 Znajdź głównych struktur. Będąc w stanie zidentyfikować aortę, rewelacyjną i żyły głównej dolnej, a serca naczyń pomoże Orient cię i daje wyobrażenie o zdrowie tych statków. Szukać nietypowych wybrzuszenia lub zwężenie tych naczyń, które mogą wskazywać na choroby układu krążenia i miażdżycy. Wieńcowej (jedna, która dostarcza krew do serca), który jest zbyt wąski można umieścić pacjenta na ryzyko zawału serca.

5 Określić niezwykłych obszarów. Obszar, który jest wypełniony cieczą będzie jasny biały na TK i bardziej suche obszary będzie ciemno. Jasne plamy w obrębie ściany naczynia krwi może wykazać wskazują stan zapalny. Również szukać nietypowych wzrostów, wybrzuszeń i pogrubionych ścian serca, które mogą wskazywać na choroby serca. Porównaj swój TK serca z podręcznika anatomii, które pomogą Ci zidentyfikować niezwykłych struktur.