adcov.com

Jak czytać Prescription okularowe

Jak czytać Prescription okularowe


Wiedząc, jak czytać receptę okularów może zaoszczędzić czas i pieniądze podczas próby zakupu nowych soczewek, zwłaszcza jeśli masz zamiar do nowego lekarza lub zamówieniu online. Aby dowiedzieć się, co twój receptę oznacza i jak go czytać, wykonaj kilka prostych kroków.

Instrukcje

1 Zanotuj numery lekarz pisze się podczas egzaminu oczu. Zadawaj pytania i zapytać, co oznacza każdy pomiar. To daje lepsze zrozumienie liczb na receptę.

2 Zapytaj lekarza o kopię recepty i poprosić, aby ponownie przejść przez to, co każdy z numerów na myśli. Większość receptę stronach obiektywu zaoferuje przewodnik pomoże Ci zrozumieć, numery, jak również.

3 Spójrz na receptę. OS oznacza lewe oko i OD oznacza swoje prawe oko. Nie będzie znak plus albo minus przed numerami. Znak plus oznacza, że ​​jesteś dalekowzroczny i znak minus oznacza, że ​​jesteś krótkowidzem. Im większa liczba, tym bardziej twoja wizja potrzebuje korekty.

4 Sprawdź, czy masz astygmatyzm. Jeśli to zrobisz, twoja recepta będzie wyglądać następująco: S x C x osi, gdzie S jest sferą (ujemna lub dodatnia liczba używana do określenia stopnia krótkowidzem lub dalekowzroczności), C jest cylinder (liczba ujemna lub dodatnia stosuje się do pomiaru siły ogniskowania obiektywu), a oś odnosi się do ilości krzywizny soczewki od 0 do 180 stopni. Twoja recepta powinna wyglądać mniej więcej tak: -2,75 1,00 x 45.

5 Zamów okulary czytając różne elementy recepty. Zrób ponowne spotkanie po otrzymaniu soczewek, aby upewnić się, że działa dla Ciebie.

Wskazówki

  • Większość lekarzy może mieć receptę wysłana sklep internetowy, jeśli nadal czujesz się nieswojo czytając receptę.
  • Większość sprzedawców online sprawdzi dokładność recepty z lekarzem przed wysłaniem obiektywu.
  • Pobierz egzamin oczu każdego roku, aby nadążyć za zmianami w Twojej recepty.
  • Poprosić o receptę przed opuszczeniem gabinetu lekarskiego; następnie przejść nad nią do lekarza. Recepty mogą być różne dla każdego oka.