adcov.com

Jak czytać nut na trąbkę

Jak czytać nut na trąbkę

Trąbka jest instrument muzyczny z najwyższym rejestru (lub zakres) z mosiądzu rodziny, i muzyka za to zawsze jest napisane w klucz wiolinowy. Jeśli znasz podstawy teorii muzyki, nauczyć się czytać nuty na trąbkę będzie łatwe. Jeśli nie, to nadal można dowiedzieć się czytając poniższe instrukcje i powoli brzmiące drogę przez różne notatki i wagi.

Instrukcje

• Zapoznać się z jakiej muzyki arkusza wygląda jak: pięć linii na siebie. Symbol na lewo oznacza, że czytasz muzyki w klucz wiolinowy, które będą wspólne dla wszystkich muzycznych trąbka. Dwa "4" na siebie są nazywane metrum. U góry 4 wskazuje, że będzie cztery uderzeń na środek (rodzaj muzyczny zdanie), i dolnej 4 wskazuje, że dziwactwo stanowi jeden rytm.

• Zapoznać się z różnymi rodzajami nutach. Notatki wyglądać inaczej w zależności od tego, jak długo są przechowywane. Cała nuta (po prawej) jest otwartym kole, a w 4/4 czasu odbywa się na czterech uderzeń. Uwaga pół (centrum) jest otwartym kole z linii stojącej pionowo na końcu, i odbywa się na dwóch uderzeń. Dziwactwo (dwa pierwsze notatki po lewej stronie) wygląda jak pół pamiętać, z wyjątkiem okręgu jest wypełnione; odbywa się to na jednym bicie. Ósemka wygląda jak dziwactwo, chyba ma trochę "ogon" na końcu linii i odbywa się na pół z rytmu. Linię pionową oddzielanie notatki oznacza środek przerwy, i dwie pionowe linie oznaczają koniec utworu. Tak więc ten obraz jest utwór muzyczny, który składa się z dwóch środków. Bo to jest w czasie 4/4, zauważysz, że każdy środek składa się z czterech uderzeń całkowitej.

• Teraz wiesz różnych długościach notatek, ale jak czy wiesz, jakie notatki są? Notatki są nazwane od litery od A do G. Ten obraz pokazuje proste C dur. Pierwsza nuta na dole jest o nazwie C Bliskim; od lewej do prawej, noty wstąpić do D, E, F, G, A, B i wreszcie C ponownie. Na nich grać, cios w ustnik przy użyciu poprawne palcowania. Do zapamiętania, który notatki za pomocą które palcowania, musisz skonsultować się z wykresu palcowania (patrz źródła). Ogólnie rzecz biorąc zaostrzenie usta wytwarza wyższe noty, chwila rozluźnienia usta daje niższe noty.

• Odtwarzanie skali C, każda Uwaga jest pełna krok od siebie. Ale inne uwagi, o nazwie śruty i mieszkania, istnieje między te pełne kroki. Ostry jest pół kroku powyżej notatkę, a mieszkanie jest o pół stopnia poniżej notatki. Na przykład C ostry jest pół kroku powyżej C i pół kroku poniżej zm. D płaski jest to samo co C ostry. Istnieją dwa wyjątki: istnieje coś takiego jak ostry B lub C płaski, i istnieje coś takiego jak ostre E lub F płaski. Śruty są wskazywane przez znak funta (#), podczas gdy znak mieszkanie wygląda jak małe litery "b."

• Jako ze wszystkich instrumentów, ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć. Przy pomocy wykresu palcowania gram C dur i eksperymentować z różnych długościach notatek, utrzymanie spójnego beat i zastanawianie się, jak wysokie lub niskie, można przejść. W końcu będzie można odtwarzać muzykę ułożone, czytać muzykę w różnych kluczy lub nawet napisać własną muzykę.