adcov.com

Jak Czystość Wytnij ze szkła

Szkło jest nie tylko jedną z najprostszych przedmiotów gospodarstwa domowego do przełamania, rozbite szkło jest jednym z najłatwiejszych mes przypadkowe zranienia się. Na szczęście, cięcia skóry z rozbitego szkła nie wymaga wiele szczególną uwagę w porównaniu z innymi urazami ciętych gospodarstwa domowego i drobnych ran zwykle można bezpiecznie raczej w zaciszu własnego domu. Ale jak w przypadku wszystkich urazów, ważne jest, aby podjąć kroki w celu zapobiegania infekcji i dyskomfort, a także upewnić się rany masz nie jest na tyle poważne, aby wymaga pomocy lekarza specjalistę.

Instrukcje

1 Ocenić cięcie, aby upewnić się, że wystarczy drobne być traktowane w domu. Według Amerykańskiej Akademii Lekarskiej, należy skontaktować się z lekarzem, jeśli którykolwiek z następujących wystąpić lub występują: postrzępione krawędzie do rany, rany twarzy, brak krzepnięcia, przebicia lub głębokich cięć bez bieżącej tężcowi (w promieniu strzał ostatnich 5 lat), gorączka, szary absolutorium, dyskomfort w ruchu lub drętwienie w wyniku ran, brudu i innych obcych materiałów nie można wydostać się z ran, zapalenia, czy krawędzie gape rany i może " t zamknięte po bandażach.

2. Ustal, czy są jakieś odłamki szkła tkwiące jeszcze w ranie. Jeśli tak, spróbuj wydobyć je pęsetą. Nie należy powtarzać, jeśli okaże się to trudne. Zamiast tego, należy skontaktować się z lekarzem.

3 umyć ranę pod bieżącą wodą. Albo trzymać na tym terenie pod kran lub wlać wodę nad nim przy użyciu kubka. Użyj zimnej wody.

4 Użyj mydło i myjka do mycia skóry wokół rannego. Staraj się nie dostać mydło w samym kroju, ponieważ może to spowodować podrażnienie. Ze względu na wygodę, unikać pocieranie powierzchni bezpośrednio z mydłem w kostce. Zamiast tego należy użyć mydła w płynie lub pocierać kostkę mydła na mokro ściereczką przed nałożeniem go na skórę.

5 dezynfekować ranę. Namoczyć wacik lub gazikiem (w zależności od wielkości rany) nadtlenku lub alkoholu izopropylowego i zastosować ją delikatnie do cięcia. Jeśli za pomocą alkoholu, upewnij się, że rannych jest świadomy, że proces ten będzie żądło.

6 Zastosuj klejem banda jeśli rana jest w miejscu, gdzie jest to prawdopodobnie brudna i wcierać przez ubranie. W przeciwnym razie pozostaw ranę odkryte, jeśli jest wygodne to zrobić, ponieważ pomoże to pozostanie czysta i sucha. Zmień bandaże samoprzylepne codziennie.

7 Stosowanie antybiotyków maść na rany na co dzień. Pomoże to, że goją się szybciej i zmniejszyć blizny.